Shakin' Stevens wystąpi w Toruniu!

15-02-2018

Arena Toruń, 17.03.2018, g. 19:00


Jeden z najbardziej popularnych artystów dekady, legenda brytyjskiej muzyki i autor wielu porywających, rockowych hitów – to nie nikt inny jak Shakin’ Stevens, który wystąpi 17 marca 2018 roku o godz. 19:00 w Arenie Toruń. To będzie jedyny koncert tego artysty w tym roku w Polsce, warto więc pospieszyć się i nabyć bilety!

Urodzony w Cardiff w Południowej Walii, Shakin’ Stevens, wokalista i autor tekstów, znany także jako Shaky, założył swój pierwszy zespół w wieku 15 lat i nigdy nie przestał doskonalić swojego rzemiosła. Po wielu latach, występując w niemal całej Wielkiej Brytanii i Europie, Shaky stał się najlepiej sprzedającym się artystą dekady, jednocześnie stając się unikalną, sprzedającą platyny, międzynarodową gwiazdą. Cytując z Guinness Book of British Hit Singles And Albums: „Dzieli z The Beatles i Elthonem Johnem wyróżnienie najbardziej popularnego wykonawcy singli z list przebojów w Wielkiej Brytanii w ciągu dekady.”

Shakin’ Stevens zagra koncert z dziewięcioosobowym zespołem – oprócz hitów, pojawią się piosenki z jego najnowszego albumu „Echoes Of Our Times”. Jak sam artysta obiecuje, nie zabraknie też niespodzianek – tłumaczy Przemysław Draheim, rzecznik prasowy Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Stevens współpracował muzycznie z wieloma, znanymi na całym świecie, renomowanymi muzykami, włączając w to Rogera Taylora, Alberta Lee, Bonnie Tyler, Hanka Marvina, Roda Argenta i Toniego Joe White’a, a także niektórych najbardziej wnikliwych muzyków sesyjnych, grających muzykę rockową i country w Wielkiej Brytanii i Nashville. 

Album Shakiego „Now Listen”, został uznany jako znaczący rozwój w muzyce Stevensa – z nowymi piosenkami, z których wielu współautorem był Stevens, łączył ze sobą klasyczny rock, hipnotyczny swamp-rock i silny wokal wraz z wyrazistymi tekstami. Był to swoisty pomost do jego najnowszego dzieła, albumu „Echoes Of Our Times”.


„Echoes Of Our Times”, przyjęty z uznaniem, jego dwunasty i ostatni album – obejmuje blues, roots, Americanę i klasyczny rock – wyraźnie wskazując na Shakin’ Stevensa jako autora tekstów i anegdociarza: wytrwałego artystę, który teraz powrócił do korzeni swojej muzyki.

Koncert poprowadzi Marcin Kusy, dziennikarz Programu I Polskiego Radia.

 

Bilety na koncert Shakin’ Stevens: Echoes Of Our Times:

Bilety w cenie 70 zł – trybuny, 100 zł – płyta, 200 zł bilet VIP (w tym: poczęstunek, open bar, bezpłatny parking) na koncert Shakin’ Stevens: Echoes Of Our Times lub karnety w cenie 120 zł i 150 zł na oba wydarzenia dostępne są w serwisie Bilety24.pl oraz w kasie TOS w CKK Jordanki (al. Solidarności 1–3) od wtorku do soboty w godz. 13:00-19:00:

·         Koncert Shakin Stevens: Echoes Of Our Times

Dostępna jest także możliwość wykupienia własnej loży na czas koncertu (dostępnej w czasie godzinę przed i także po koncercie) w cenie 1000 zł


 

Festiwal Wspomnień, który odbędzie się dzień przed koncertem Shakin’ Stevensa w Toruniu również zapowiada się jako nie lada gratka! Już 16 marca, w Sali Koncertowej CKK Jordanki wystąpią wyśmienite gwiazdy polskiej muzyki z kompilacją swoich przebojów. Następnie artyści zostają zaproszeni do rozmowy w konwencji scenicznego talk-show. Podobnie jak rok temu, nie zabraknie muzycznych wspomnień z lat 60. i 70. czy ciekawych i nieopowiadanych wcześniej historii. W rolę prowadzącej wcieli się Maria Szabłowska, znana i lubiana dziennikarka radiowa i telewizyjna. Na scenie zobaczymy:

Recital Bohdana Łazuki – Bohdan Łazuka to osobowość polskiego kina oraz kabaretu, prezenter radiowy oraz aktor teatralny znany z kultowych ról komediowych. Występował między innymi w spektaklach kabaretowych Olgi Lipińskiej oraz Kabarecie Starszych Panów.

 

Występ Romuald Lipko BandRomuald Lipko to polski kompozytor oraz multiinstrumentalista, grający na trąbce, instrumentach klawiszowych oraz gitarze basowej. Znany przede wszystkim jako klawiszowiec oraz lider zespołu Budka Suflera. Współpracował z wieloma najpopularniejszymi artystami w Polsce.

 

Romuald Lipko wystąpi wraz z następującymi gośćmi:

 

Izabela Trojanowska – polska piosenkarka i aktorka. Od 1980 roku polska piosenkarka i aktorka. Od 1980 roku współpracowali z nią Budka Suflera i Romuald Lipko, który pisał dla niej piosenki.

 

Felicjan Andrzejczak – piosenkarz i muzyk, wokalista zespołu Budka Suflera w latach 1982 – 1983. Wraz z nimi nagrał takie przeboje jak „Jolka, Jolka pamiętasz”, „Czas ołowiu” czy „Noc komety”.

 

Grzegorz Wilk - wokalista, aktor, kompozytor i autor tekstów. W 1998 roku został laureatem programu „Szansa na sukces”. Od 2005 roku jest natomiast solistą w programie „Jaka to melodia?” w TVP1.

 

Bilety na Drugi Festiwal Wspomnień:

Bilety w cenie 60 zł na Festiwal Wspomnień dostępne są w serwisie Bilety24.pl oraz w kasie TOS w CKK Jordanki (al. Solidarności 1–3) od wtorku do soboty w godz. 13:00-19:00:

  • Festiwal Wspomnień (Bohdan Łazuka, Romuald Lipko Band i goście: Izabela Trojanowska, Felicjan Andrzejczak, Grzegorz Wilk)

Karnety na oba wydarzenia:

·         Karnety w cenie 120 i 150 zł na oba wydarzenia dostępne wyłącznie w kasie TOS w CKK Jordanki (al. Solidarności 1–3) od wtorku do soboty w godz. 13:00-19:00).

 

Więcej informacji na: tak.torun.pl/17marcaOrganizatorami Drugiego Festiwalu Wspomnień i koncertu Shakin’ Stevens: Echoes Of Our Times są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.[fot. materiały organizatora]