Z Organkiem o filmach - Mowa ptaków

02-10-2019

Kino Centrum CSW, 08.10.2019 (wtorek), godz. 18:00


Kino Centrum w CSW Toruń zaprasza!

Z ORGANKIEM O FILMACH to nowy cykl spotkań i dyskusji, którego stałym gościem będzie Tomasz Organek - uznany muzyk i literat, laureat prestiżowych nagród za działalność artystyczną.

"Kino, tak jak muzyka i literatura, od dziecka fascynuje mnie swobodą i brakiem ograniczeń. Kino jest sztuką, a sztuka wolnością. A ponieważ wolność kocham, kocham również i kino" - Tomasz Organek.

Zaczynamy we wtorek 8 października o godz. 18.00. Porozmawiamy o filmie Mowa ptaków / Bird Talk Xaverego Żuławskiego. Zapraszamy!
Bilety w cenie 12 zł ulgowy, 14 zł normalny.
Rezerwacja elektroniczna: https://goout.net/pl/bilety/z-organkiem-o-filmach-mowa-ptakow/cqff/

Pokaz filmu - godz. 18.00.
Dyskusja - ok. godz. 20.30.

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=CsEP3D2SaP4

Bohaterami "Mowy ptaków" są ludzie funkcjonujący na marginesie społeczeństwa – nauczyciel historii, którego poglądy odstają od dominującej narracji, bezrobotny polonista, sprzątaczka, kwiaciarka, kompozytor cierpiący na trąd i licealistka przygotowująca swój pierwszy film. Ci zepchnięci na margines bohaterowie muszą poradzić sobie w świecie, w którym bezmyślność i podążanie za tłumem stają dominująca postawą.

"Mowa ptaków" to ekranizacja ostatniego scenariusza zmarłego w 2016 roku Andrzeja Żuławskiego. Muzykę do filmu skomponował Andrzej Korzyński, wieloletni współpracownik Żuławskiego i Andrzeja Wajdy. Za zdjęcia odpowiada Andrzej Jaroszewicz, z którym Andrzej Żuławski pracował wcześniej między innymi przy "Na srebrnym globie" i "Szamance". "Mowa ptaków" jest dzięki temu wspaniałym hołdem dla jednego z najbardziej niepokornych twórców w historii polskiego kina i niezwykłym komentarzem na temat wykluczenia i mechanizmów działania współczesnego społeczeństwa.

"Mowa ptaków" to też niezwykła opowieść o wykluczeniu i alienacji we współczesnej Polsce i szukaniu swojego miejsca w świecie, w którym każdą odmienność próbuje się zepchnąć na margines. Mowa ptaków jest niepokorna, anarchistyczna i szalona. Nie pozwoli o sobie zapomnieć przez długie miesiące.