Filmowe wspomnienie 11. Bella Skyway Festival!

07-11-2019

Bella Skyway Festival 2019


20 świetlnych atrakcji, ponad 400 000 widzów, 6 dni niezapomnianych wrażeń. Choć od najbardziej magicznego wydarzenia w województwie kujawsko-pomorskim minęły już ponad 2 miesiące, warto przypomnieć sobie jak prezentuje się 11. edycja Bella Skyway Festival w Toruniu – tym razem w filmowej odsłonie.

Bella Skyway Festival już od ponad dekady sprawia, że urokliwa architektura toruńskiego Zespołu Staromiejskiego nabiera nowego blasku. To doskonała okazja i zarazem wyzwanie dla amatorów fotografii i wideo, aby uchwycić to, co nietypowe, niecodzienne i magiczne. Tak jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku oglądać można wiele wspaniałych zdjęć i filmów – czego przykładem mogą być chociażby zdjęcia Adama Brzozy – fotografa National Geographic.

Oficjalna fotorelacja z 11. Bella Skyway Festival w Toruniu:

https://www.flickr.com/photos/51763647@N08/albums/72157710461105921

W dniach 20 – 25 sierpnia zaprezentowano łącznie 12 świetlnych instalacji i 8 projekcji multimedialnych, które w zaskakujący sposób interpretowały motyw przewodni, jakbym była „Różnorodność miejsca”. Wśród artystów znaleźli się twórcy z przeróżnych zakątków świata – począwszy od Francji, przez Litwę czy Finlandię, a skończywszy na Singapurze.

Wśród zaprezentowanych instalacji tłumy odwiedziły bodaj najbardziej kompleksową instalację w historii Bella Skyway Festival – „Chinatown”. Kilkusetmetrowa chińska ulica, pełna lampionów i fontann to dzieło polskiej grupy Waterconcept. Instalacja wzbogacona została o barwny mapping 3D autorstwa Art4Media. Równie wielkie wrażenie zrobiła kopuła projekcyjna autorstwa Polidomes International z pokazem „Devotion” w wykonaniu Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus. Nie mniej ciekawe okazały się mniejsze instalacje takie jak „Quietly Speaking Colors” autorstwa Litwinki Kotryny Calkaite czy „Rainbow Connection” Yun z Singapuru. Wymieniać można by więcej!

Wszystkie instalacje prezentuje także festiwalowa relacja. Autorem filmu jest Partner Filmowy festiwalu, czyli Proxymedia Films. Przypomnijmy sobie jeszcze raz 11. Bella Skyway Festival!

https://www.youtube.com/watch?v=uM5YdAGbiLU&feature=youtu.be

---------

Organizatorami Bella Skyway Festival są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.
Sponsorem tytularnym wydarzenia jest TZMO S.A. i Marka Bella.
Partnerem głównym festiwalu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.

Sponsorami festiwalu są Bank Millennium, PGE Toruń, Color SC, Mionetto, Specjal, Trops oraz ATT Audiotechnika.

Wydarzenie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014–2020.