11. CoCArt Music Festival

29-03-2019

Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu", 29 - 30.03.2019 (piątek), godz. 19.00


Kiedy: 29-30.03.2019


KARNET NA DWA DNI: 50 zł

BILET NA JEDEN DZIEŃ (29 lub 30.03): 30 zł


UWAGA: Limitowana do 123 pula KARNETÓW zostanie wprowadzona do sprzedaży 12 lutego 2019!

UWAGA:  Podczas Festiwalu będzie można zakupić BILETY jednodniowe - limitowane do 40 sztuk na każdy dzień.PROGRAM (Kino Centrum):


29.03.2019, piątek, godz. 19.00:

Qba Janicki (Polska)

Soundscape Mirror (Polska)

Norbert Möslang (Szwajcaria)


30.03.2019, sobota, godz. 19.00:

Hubert Zemler (Polska)

Veronika Mayer / Conny Zenk (Austria)

Thomas Köner (Niemcy)Inne wydarzenia w ramach Festiwalu:


30.03, godz. 13.00, Czytelnia CSW

Spotkanie z Grzegorzem Tyszkiewiczem, szefem wytwórni płytowej Bocian Records.


29 i 30.03, godz. 23.00, PERS, ul. Mostowa 6

Chillout room i after partyCoCArt Music Festival to prawdziwa uczta dla fanów szeroko rozumianej nowej muzyki i sztuki audiowizualnej. Co roku od ponad dekady podczas festiwalu w toruńskim CSW pojawiają się znakomici wykonawcy z Polski i różnych stron świata. Wielu z zapraszanych muzyków, performerów, artystów dźwięku i obrazu, którzy występowali na CoCArt Music Festival posiada status prawdziwych legend i prekursorów zjawisk muzycznych, które pojawiły się w ostatnich dekadach XX wieku i na początku XXI w.  Serdecznie zapraszamy na jedenastą edycję festiwalu!


ARTYŚCI:


Thomas Köner (Niemcy) - kompozytor i producent muzyki elektronicznej, jeden z najbardziej zasłużonych dla rozwoju gatunku ambient artysta multimedialny. Jest połową elektronicznego duetu Porter Ricks (współtworzonego wraz z Andym Mellwigiem), prekursorskiego w połowie lat 90. dla rozwoju nurtu dub-techno spod znaku wytwórni Chain Reaction. Aktywny na polu muzyki od prawie 30 lat. T. Köner zrealizował kilkanaście solowych albumów oraz kilka we współpracy z legendą niemieckiej elektroakustyki Asmusem Tietchensem (jako Kontakt der Jünglinge).

Koncert audiowizualny.

http://thomaskoner.com


Norbert Möslang (Szwajcaria) - urodził się w St. Gallen w 1952 roku. Jest artystą wizualnym i muzykiem (m.in. saksofon sopranowy, kontrabas, instrumenty elektroniczne). Gra, jak sam to określa, „cracked everyday-electronics”. Od 1972 do końca 2002 roku tworzył wraz Andy Ghulem duet Voice Crack. Grał w Poire_z i King Ubu örchestrü. Współpracował z takimi muzykami jak: Otomo Yoshihide, Günter Müller, Jérôme Noetinger, Lionel Marchetti, Jim O'Rourke, Kevin Drumm, Jason Kahn, Oren Ambarchi, Keith Rowe, Aube. Komponuje muzykę do filmów, najbardziej znaną ścieżkę dźwiękową skomponował do filmu „The Sound of Insects – Record of a Mummy” („Odgłosy robaków – zapiski mumii”, 2009).

http://moeslang.com

 

Veronika Mayer / Conny Zenk (Austria)

Veronika Mayer (audio) - urodziła się w 1977 r. Kompozytorka i artystka dźwięku mieszkająca w Wiedniu. Jej utwory obejmują kompozycje instrumentalne i elektroakustyczne, instalacje dźwiękowe i koncerty z użyciem instrumentarium elektronicznego. Aktywnie działa na polu  improwizacji elektronicznej, występuje solo i z innymi muzykami, także z artystami wizualnymi. Jej prace były prezentowane na różnych festiwalach muzyki współczesnej i eksperymentalnej w Austrii, Argentynie, Czechach, Danii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Indonezji, Włoszech, Meksyku, Szwajcarii, na Słowacji i w USA. 

http://veronikamayer.com

Conny Zenk (video) - urodziła się w 1985 r.  Jest kompozytorką wizualną, artystką wideo i medialną, mieszkającą w Wiedniu. Pracuje nad takimi tematami jak media społecznościowe, migracja, gender i feminizm, a także nad koncepcjami urbanistycznymi, architektonicznymi i przestrzennymi. W różnych projektach muzyki audiowizualnej jej głównym zadaniem jest tworzenie języka improwizacji pomiędzy różnymi obszarami artystycznymi. Za pomocą programów generatywnych tworzy abstrakcyjne elementy, takie jak linie i powierzchnie oscylujące, migotanie ziarniste i impulsy stroboskopowe. Conny Zenk bawi się pojęciem percepcji i tego, co nie jest widoczne.                        

https://connyzenk.com  


Hubert Zemler (Polska) - jeden z najbardziej rozchwytywanych perkusistów polskiej sceny improwizowanej, absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Występował w orkiestrach symfonicznych (Opera Narodowa, Sinfonia Varsovia), a także współpracował z uznanymi jazzmanami (m.in. Zbigniewem Namysłowskim, Wojciechem Staroniewiczem). Współtworzył wiele ważnych inicjatyw na polskiej scenie muzyki niezależnej, takich jak SzaZaZe, Horny Trees czy Babadag. Jest również interpretatorem muzyki współczesnej. Współpracował między innymi z Szabolcsem Esztényim, Johnem Tilburym, Evanem Ziporynem, Gyanem Riley'em i grupą Kwadrofonik. Obok wspierania licznych zespołów od kilku lat rozwija własne przedsięwzięcia perkusyjne solo lub z udziałem innych artystów tego instrumentu. https://hubert-zemler.bandcamp.com


Qba Janicki (Polska) - od najmłodszych lat związany ze środowiskiem funkcjonującym w klubie Mózg. W swej karierze scenicznej zagrał setki koncertów, na których występował m.in. z takimi artystami jak Jerzy Mazzoll, Sławek Janicki, Roscoe Mitchell, Tomasz Sroczyński, Toshinori Kondo, Kris Wanders czy Fred Frith. Aktualnie zajmuje się pracą w zespołach Wojtek Mazolewski Quintet, Malediwy z Markiem Pospieszalskim, Kondensator Przepływu z Bartłomiejem Chmarą i Martyną Chojnacką. Oprócz gry na instrumentach, tworzy także muzykę teatralną współpracując z Pawłem Łysakiem, Arturem Pałygą, Grzegorzem Jaremko czy Łukaszem Korczakiem. Zaznaczył również swoją obecność na scenie hip hopowej produkując płytę legendarnego rapera Vienia. Dodatkowo jako współzałożyciel Mózg Foundation oraz członek  Stowarzyszenia Artystycznego Mózg, współpracuje przy organizacji projektów kulturalnych w Bydgoszczy i Warszawie.  https://soundcloud.com/qbajanicki


Soundscape Mirror (Polska)

Krzysztof  Ostrowski (Freeze, audio) – mieszka w Bydgoszczy; od lat tworzy rozmaite formy muzyki elektronicznej, od ulotnych poszukiwań dźwiękowych po zdecydowane rytmy techno z eksperymentalnym zacięciem. Łączy to z grą na trąbce w orkiestrze wojskowej, co na pewno dodaje jego muzycznym wizjom nowej perspektywy. Nagrywa solo jako Freeze, jak również w duetach z Piotrem Cisakiem, Mateuszem Wysockim/Fischerle (jako IFS), Grzegorzem Pleszynskim (jak Transmemories).

https://recognition.bandcamp.com/album/primary-fluctuation

Tomasz Roszczybiuk (Skof, video) – menedżer kultury, realizator multimediów i pokazów audiowizualnych, vj, miłośnik muzyki. Motywem przewodnim jego działań jest relacja obrazu i dźwięku, jak i ich interakcja i połączenie. Swoje projekty opiera na eksperymentowaniu z miksowaniem i generowaniem obrazu na żywo. https://soundscapemirror.bandcamp.com


Bocian Records (Polska) – Grzegorz Tyszkiewicz prowadzi rozpoznawalną na całym świecie oficynę wydawniczą Bocian Records specjalizującą się w muzyce improwizowanej i komponowanej, dla której wspólnym mianownikiem jest muzyka noise i inne gatunki ekstremalne w stylu Wolf Eyes & Anthony Braxton czy zespół Borbetomagus, a także dorobek takich kompozytorów jak Iannis Xenakis i Zbigniew Karkowski W latach 80-tych i 90-tych występował we włocławskich grupach Np.WAT i Marchlevski. Organizował koncerty i serie imprez popularyzujących muzykę spoza głównego nurtu. Stały gość audycji muzycznych o muzyce improwizowanej w Programie II Polskiego Radia. Muzykę wydawaną przez siebie prezentuje też z powodzeniem na festiwalach i cyklicznych imprezach w formie nietypowych dj-setów opartych na dźwiękach z nagrań odrzuconych przez niską jakość tłoczenia. http://www.bocianrecords.com11. CoCArt Music Festival wspierają:

- Austriackie Forum Kultury w Warszawie

- Goethe Institut w Warszawie

- Swiss Arts Council Pro Helvetia


Kuratorzy festiwalu: Rafał Iwański, Rafał Kołacki

Koordynatorka: Matylda Hinc

Oprawa graficzna: Krzysztof Białowicz


Informacje o festiwalu na stronie CSW: http://csw.torun.pl/cocart

Strona prowadzona przez kuratorów festiwalu: www.cocart.pl

Strona na facebooku: www.facebook.com/cocart.festival