Piotr Opacian - kajakiem przez dziki Oleniok

04-11-2019

Akademickie Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa”, 06.11.2019 (środa), godz. 20.00


Piotr Opacian - podróżnik, kajakarz i fotograf przyrody, zainteresowany głównie Ameryką Południową, gdzie zorganizował wiele wypraw. Za samotne przepłynięcie kajakiem Rio Madidi znajdującej się w słabo poznanej Amazonii boliwijskiej otrzymał statuetkę Kolosa 2005 i nagrodę dziennikarzy. Ma również w swoim dorobku wyprawy do Afryki, w góry Ałtaju, wyprawy syberyjskie i na Spitsbergen. Instruktor kajakarstwa i członek Rady Kolosów w kategorii Wyczyn Roku. Jego pasją stało się kajakarstwo morskie

Na spotkaniu opowie o rzece Oleniok - jednej z ostatnich wielkich i całkowicie dzikich rzek na Ziemi. Wyprawa Oleniok 2019 to niezwykły spływ kajakowy jaki odbyła ekipa czterech polskich kajakarzy nurtem tej rzeki. Przepłynęli 2 000 kilometrów przez dziewiczą przyrodę, która bardzo rzadko widuje przedstawicieli naszego gatunku, min. wielotysięczna migracja reniferów, która przecięła im drogę na północ. Towarzyszyły im bezludne, księżycowe góry i tysiące ton rdzewiejącego sprzętu.

Piotr Opacian ma swoją stronę internetową, na której publikuje owoce innej swojej pasji – fotografii przyrodniczej: www.fotografia.piotropacian.pl.