TOS / Wieczór Tempus Fantasy

XIX Międzynarodowy Festiwal „Nova Muzyka i Architektura”

PROJEKT TEMPUS FANTASY
Katarzyna BOREK – fortepian
Vojto MONTEUR – instrumenty elektroniczne
Tomek SPERA – VJ

W programie:
utwory z projektu Tempus Fantasy, m.in.: C. Debussy, S. Prokofiew, F. Liszt, H.M. Górecki, M. Ravel w aranżacjach artystów.

W czerwcu 2014 roku ukazał się unikatowy album zatytułowany „Tempus Fantasy”. Nagrali go wspólnie: Katarzyna Borek – pianistka, laureatka najbardziej liczących się festiwali i międzynarodowych konkursów pianistycznych i Wojciech Orszewski (Vojto Monteur), producent muzyki elektronicznej i gitarzysta znany m.in. z wielu produkcji teatralnych i z zespołu Miloopa. Płyta ukazała się nakładem prestiżowej wytwórni fonograficznej Warner Classics.

Projekt prezentuje zupełnie nowe i świeże oblicze muzyki instrumentalno – elektronicznej. Po raz pierwszy jesteśmy świadkami oryginalnego i ambitnego połączenia klasycznej muzyki fortepianowej improwizowanej z ambientową i transową elektroniką. Jako niezależni artyści Katarzyna Borek & Vojto Monteur są już uznani na polskiej i międzynarodowej scenie muzycznej. Ich wspólny album jest efektem zderzenia dwóch indywidualności, które do tej pory odnosiły sukcesy w zupełnie różnych środowiskach muzycznych.

Eksperymentujemy, chcąc ukazać dzieła muzyki fortepianowej w niekonwencjonalnym zestawieniu z muzyką elektroniczną, która w XX i XXI wieku wpisała się zarówno w najbardziej awangardowe kierunki sztuki, jak i w nurt muzyki popularnej. Nasz projekt to wyraz wiary w to, że muzyka nie zna granic i może połączyć ludzi pochodzących z różnych środowisk„.

Więcej informacji o Festiwalu znajduje się na: www.muz-arch.pl