DWA ŚWIATY / 3. URODZINY KLUBU || DUBSKA + CT-Tones || Scena Pod Parasolem

Zapraszamy na trzecie urodziny klubu DWA ŚWIATY!

W tym roku postanowiliśmy pójść o krok dalej i przygotowaliśmy aż dwa koncerty urodzinowe. Pierwszy odbędzie się 13 lipca, czyli dokładnie w dzień urodzin klubu, drugi koncert w weekend po, czyli 17 lipca.

Koncert pod parasolem stał się już tradycją urodzinową, dlatego i w tym roku na patio zabrzmią dźwięki reggae i ska! Zaproszone kapele zadbają o to, abyśmy wszyscy wspominali ten wieczór jak najdłużej. Zagrają dla Was:

♫ DUBSKA
(reggae / dub / ska / rock – Bydgoszcz)
★ https://www.facebook.com/dubska.bydgoszcz/
★ http://www.dubska.pl/

Zespół Dubska powstał w 1999 roku w Bydgoszczy. Już rok później, w Madżonga Studio, zarejestrowaliśmy swój pierwszy materiał „Demo 2000”, a w 2004 „Koncert w Mózgu”. Do 2005 roku nieustannie pracowaliśmy nad własnym nieszablonowym stylem oraz brzmieniem. I wtedy nadszedł czas wydania pierwszej oficjalnej płyty pt. „Dubska”, która ukazała się nakładem Mami Records. Płyta zawierała 13 piosenek, z których największą popularność zdobyły utwory tj.: „Raj”, „Subway”, „Wiatr”, czy „Reggae music”. Od tej pory zaczęliśmy regularnie koncertować oraz występować na największych festiwalach w Polsce.

Rok 2006 to płyta „Avokado”, na której znajdowało się 11 utworów utrzymanych w stylistyce reggae, podanych na nasz specyficzny dubskowy sposób. Płyta została bardzo dobrze odebrana i była grana przez wiele stacji radiowych, z czego się niezmiernie cieszymy. Szczególnie radiowcom do gustu przypadło tytułowe „Avokado”, które nie schodziło z prestiżowej listy przebojów Trójki. W międzyczasie graliśmy w Grecji, Rosji, Czechach, Austrii. Latem 2007 roku nawiązaliśmy współpracę z Gerbertem Moralesem, zwanym ojcem rosyjskiego reggae, założycielem i liderem kultowej rosyjskiej grupy Jah Division. Wspólny projekt nosił nazwę „Dubska Division”.

Również w 2008 ukazała się nasza pierwsza siódemka. Na jednej stronie my z utworem „Kumple”, a na drugiej CGB i „To ostatnia niedziela”.

Po czterech latach, od wydania „Avokado”, Powstała nasza kolejna płyta pt. „Loko – Loko”. Część utworów od jakiegoś czasu gramy na koncertach, więc mogliście usłyszeć takie piosenki jak „Strzelaj”, „Idę do Ciebie”, czy tytułowe „Loko – Loko”. Na płycie obok reggae i ska, usłyszycie też echa soulu, muzyki latynoskiej, akustyczne ballady, czy nawet old school’owe disco.

♫ CT-TONES
(ska / early reggae – Toruń)
★ https://www.facebook.com/CT.Tones

Toruński zespół CT-Tones jest kontynuacją muzycznej drogi powstałej w latach 90tych i cieszącej się dużym uznaniem zarówno w kraju jak i za jego granicami grupy SKAPOINT. Aktualnie odmłodzony i okrojony o sekcje dętą skład, z nowym repertuarem i niesłabnącym zaangażowaniem próbuje swoich sił na polskiej scenie, zarażając publiczność energią Early Reggae i Ska. Każdy kawałek to ogromna dawka żywych, melodyjnych i wpadających w ucho dźwięków. CT-Tones ma na swoim koncie dziesiątki koncertów. Zarówno tych mniejszych – klubowych, jak i większych – na plenerowych scenach, obok wielu znanych i cenionych grup. (m.in. zagraniczne: The Offenders, Les Ejectes, Dr. Ring Ding, czy polskie: Cała Góra Barwinków, The Bartenders, Paraliż Band, Luxtorpeda). Zespół miał również okazję dwukrotnie gościć na największym polskim festiwalu muzyki reggae w Ostródzie. Aktualnie, małymi krokami, grupa dąży do powstania debiutanckiego krążka.

SZCZEGÓŁY:
17 lipca 2015
piątek
godz. 19:30
patio klubu DWA ŚWIATY
ul. Ducha Św. 10/12
WSTĘP WOLNY!

Zapraszamy również na drugi koncert z okazji naszych urodzin! 13 lipca wystąpi u nas kultowa formacja psychobilly / horror punk z Los Angeles – REZUREX! Więcej info:
https://www.facebook.com/events/1464183527230556/

==> Sponsorzy imprezy:
HOSTEL FREEDOMSOLO opakowaniaYO! STUDIO MEBLI, Firma SOTOR
==> Patroni imprezy
ChilliToruń.plRadio GRA ToruńPitu Pitu ToruńKulturalny ToruńSpod KopcaImprezowy Toruń