Zoo w teatrze dźwięku – relacja z koncertu Katarzyny Groniec

Sobotni ciepły letni wieczór warto było spędzić w Amfiteatrze Muzeum Etnograficznego. Kolejny już koncert z cyklu Koncerty pod Gwiazdami okazał się stuprocentowym sukcesem! Zasłuchana widownia i oszałamiająca Katarzyna Groniec, takie wspomnienia pozostaną po fantastycznym występie zorganizowanym przez Centrum Kultury Dwór Artusa.

Sceneria koncertu przedstawiała się malowniczo – pełna widownia w amfiteatrze Muzeum Etnograficznego, na samej górze dostawiono jeszcze dodatkowe krzesła, zapadający zmierzch i scena w półmroku, w tle ekran z wizualizacjami i ciekawie rozstawiony zespół – muzycy z lewej, a wokalistka po prawej stronie. Wszyscy równo ubrani – w czarne kombinezony, kamizelki i kapelusze. Artystka dodawała jeszcze magii grając na dzwoneczkach, gwiżdżąc melodie (do Nim wstanie dzień) czy puszczając bańki mydlane. Utwory Agnieszki Osieckiej w interpretacji Katarzyny Groniec nabierały zupełnie nowego znaczenia. Mistrzyni piosenki aktorskiej sprawiła, że każda kompozycja to był nowy akt w przepięknym przedstawieniu – małe, dopracowane w szczegóły arcydzieło, które składało się we wspaniałą całość. Miała doskonały kontakt z publicznością i angażowała ją w swój występ – uczyła niełatwych przecież melodii i zapraszała do wspólnego śpiewania. Ale i tak najlepsze w tym wszystkim były jej ruchy – obrazowały muzykę i dopełniały całości teatru dźwięku.

Poruszający występ zajął godne miejsce w cyklu Koncertów pod Gwiazdami, czekamy co dalej pokażą mieszkańcom Torunia zaproszeni artyści.

Magdalena Ziomek

fot. VREAL