Lizard King / Besides – koncert w ramach trasy "Everything Is Tour"

Już w czwartek w klubie muzycznym Lizard King będziemy mieli szanse posłuchać instrumentalnego rocka w wykonaniu zespołu Besides. Zapraszamy do posłuchania na żywo materiału z nowej płyty zespołu!

Zespół Besides to jeden z najbardziej rozpoznawalnych zespołów na polskiej scenie post-rockowej. Powstał w 2011 roku, swój materiał rozpoczął promować na jesień 2012 roku. 20 września 2013 roku miała miejsce premiera debiutanckiego albumu zespołu „We Were So Wrong” , jak na tą chwile ciepło przyjętego przez krytykę i fanów. W 2013 i 2014 roku zespół promował album koncertami w Polsce, ma za sobą kilka tras koncertowych, w tym z Tides From Nebula.
Muzyka Besides zadebiutowała na falach radiowej „Trojki”, Antyradia, RMF FM i wielu innych rozgłośniach radiowych.

Besides jest zwycięzcą 8 edycji programu Must be The Music. W programie wzbudził wielkie zainteresowanie tak jurorów, jak i telewidzów. Adam Sztaba o zespole mówił w ten sposób: ”Muzyka instrumentalna w tym programie to niezwykła rzadkość, a na takim poziomie to już ewenement. Zespół Besides – jeden z najlepszych zespołów w historii tego programu.” Piotr Rogucki: „Besides ma potencjał zespołu międzynarodowego. Ta muzyka nie ma granic, bo nie ma w niej nieudolnej angielszczyzny. Muzyka Besides zawiera bezgraniczną emocję, która będzie zrozumiana również za granicami naszego kraju”

W 2015 roku, w ramach promocji płyty, zespół Besides będzie koncertować w całej Polsce. Po 2 latach od wydania debiutanckiego „We Were So Wrong” zespół wrócił z nowym albumem „Everything Is”. Płyta, jak mówią sami muzycy będzie bardziej urozmaicona brzmieniowo. Produkcją zajął się Maciej Karbowski, muzyk zespołu Tides From Nebula i Moonglass.