Winylowa orkiestra vol. 2 – relacja z koncertu Steve Nash & Turntable Orchestra

[et_pb_section admin_label=”section”][et_pb_row admin_label=”row”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text admin_label=”Tekst”]

Na ponowne spotkanie DJ-ów i muzyków Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej trzeba było czekać cały, długi rok. Pomysłodawca przedsięwzięcia, Steve Nash, wiedział jednak, jak wykorzystać ten czas, by stworzyć jeszcze bardziej widowiskowe show. Udowodnił to w miniony piątek w sali koncertowej na Jordankach.

Wieczór był świetną okazją, by w jednym miejscu spotkać fanów muzyki klubowej oraz wielbicieli klasycznego brzmienia instrumentów. Występ kolejny raz okazał się być nie tyle pojedynkiem na brzmienia, co przykładem świetnie skomponowanej współpracy przedstawicieli pozornie różnych gatunków muzycznych. Jej efektem było wykreowanie zarówno potężnych dźwięków o porażającej sile, jak i lekkich, bardzo rytmicznych utworów z wieloma niespodziewanymi zwrotami.

O wyjątkowości wydarzenia świadczyła tym razem nie tylko strona muzyczna, ale także oprawa wizualna. Kompilacja elementów graficznych wyświetlanych wokół sceny oraz urozmaiconego, różnobarwnego oświetlenia idealnie wkomponowały się w postmodernistyczną architekturę sali koncertowej na Jordankach. Zniewalający efekt wizualny wykreowany na scenie i wokół niej dopełnił, a wręcz uwypuklił zamysł wydarzenia, jakim było połączenie klasyki z nowoczesnością.

Widowisko urozmaiciły występy raperów Jarosława ‘Bisza’ Jaruszewskiego i Łukasza ‘Małpy’ Małkiewicza, którzy w warstwę muzyczną koncertu wprowadzili ciekawy przekaz liryczny. Dodatkowo mocną, a jednocześnie zmysłową nutę wokalną zaprezentowały jak zwykle świetne siostry Przybysz, Natalia i Paulina. Występy gościnne i doskonała akustyka to jednak tylko niektóre z wielu składowych muzycznej synergii, jaka przepływała przez zebraną w sali na Jordankach widownię. Miejmy nadzieję, że na powrót tych doznań nie będziemy musieli czekać długo.

Marcin Kalk

Fot. Marcin Kalk

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section][et_pb_section fullwidth=”off” specialty=”off” admin_label=”Sekcja”][et_pb_row admin_label=”Wiersz”][/et_pb_row][/et_pb_section]