W PIERWSZYM RZĘDZIE

24 lutego, WOAK, godz. 17

W najbliższą środę Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu inauguruje cykl spotkań dla miłośników filmu i początkujących filmowców. Podczas spotkań filmoznawczych z cykli W pierwszym rzędzie twórcy młodego kina będą zdradzali tajniki kuchni filmowej. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.

Postęp technologiczny sprawił, że dziś każdy może nakręcić swój film. Comiesięczne spotkania filmoznawcze z cyklu W pierwszym rzędzie są propozycją dla osób zarówno realizujących własne projekty filmowe, jak i tych, które pierwsze takie próby mają jeszcze przed sobą i oczywiście dla wszystkich miłośników sztuki filmowej. Podczas kolejnych spotkań na konkretnych przykładach pokazane zostaną będą elementy „kuchni” filmowej, począwszy od pracy nad scenariuszem po techniki i triki montażowe.

Punktem wyjścia do rozmów będzie projekcja filmu – zazwyczaj będą to produkcje niezależne, funkcjonujące głównie w obiegu festiwalowym poza głównym nurtem dystrybucji kinowej. Po seansie omawiane będą zagadnienia techniczne i produkcyjne. Każde spotkanie będzie połączone z mini-warsztatem realizacyjnym.

Na pierwszym spotkaniu prezentowany będzie jeden z najczęściej nagradzanych w 2015 roku filmów studenckich, Dzień babci. Gościem specjalnym będzie reżyser tego obrazu, Miłosz Sakowski.

Całość poprowadzi Karolina Fordońska.

Wstęp wolny.