Wewnętrzne pejzaże

9 marca (środa), Galeria Artusa, godz. 18.30

Artystka, która w swoich pracach w szczególny sposób buduje przestrzeń, która w nas – odbiorcach próbuje zaszczepić otwartość na to co nieznane, nieoczywiste czy nieprzewidywalne. Uchylone wrota zapraszają, aby zajrzeć dalej i sprawdzić, co się za nimi kryje. Takie właśnie wrota Galerii Artusa zachęcają do odwiedzenia wystawy pasteli autorstwa Joanny Strzeleckiej-Traczykowskiej pt. „Wewnętrzne pejzaże”.

Wewnętrzne pejzażePrezentowane pastele zwracają uwagę nie tylko użytymi formami, ale również kolorami. Autorka stopniuje odcienie jednego koloru, ale również łączy barwy ciepłe i zimne. Celem tych kontrastów jest pokazanie konieczności dokonywania ciągłych wyborów przez człowieka i związanych z tym przeżyć.

Autorka wystawy pasteli Joanna Strzelecka-Traczykowska to absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych UMK, która aktywnie włącza się w życie kulturalne Torunia od 1975 r. W swoich pracach w szczególny sposób buduje przestrzeń, która w nas – odbiorcach próbuje zaszczepić otwartość na to co nieznane, nieoczywiste i nieprzewidywalne. Jest członkiem Stowarzyszenia Pastelistów Polskich i Związku Polskich Artystów Plastyków. Jej prace można było podziwiać nie tylko na blisko 30 wystawach indywidualnych w całym kraju, ale również ekspozycjach międzynarodowych.

Wstęp wolny!

Wystawa czynna do 1 kwietnia, od poniedziałku do piątku w godzinach 9 – 18 oraz podczas imprez.