Język obcy sztuki

[et_pb_section admin_label=”section”][et_pb_row admin_label=”Wiersz”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_post_title admin_label=”Tytuł posta” title=”on” meta=”off” author=”on” date=”on” categories=”on” comments=”on” featured_image=”off” featured_placement=”below” parallax_effect=”on” parallax_method=”on” text_orientation=”center” text_color=”dark” text_background=”off” text_bg_color=”rgba(255,255,255,0.9)” module_bg_color=”rgba(255,255,255,0)” title_all_caps=”off” meta_font_size=”14″ use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” title_font=”|on|||” title_font_size=”30px”] [/et_pb_post_title][et_pb_image admin_label=”Obraz” src=”http://kulturalnytorun.pl/wp-content/uploads/2016/04/Język-obcy-sztuki.jpg” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” animation=”fade_in” sticky=”off” align=”center” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/et_pb_image][et_pb_text admin_label=”Tekst” background_layout=”light” text_orientation=”justified” text_font_size=”14″ use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

21 kwietnia, CSW, godz. 18
Sama wizyta w galerii sztuki czy muzeum jest Ci obca? A kiedy dziwnym trafem już tam jesteś, kompletnie nic nie rozumiesz? Wszystko wydaje Ci się być najzwyczajniej w świecie surrealistyczne, szalone i arcydziwne? W najbliższy czwartek o trudnym języku sztuki opowie Jarosław Kozłowski.

[/et_pb_text][et_pb_text admin_label=”Tekst” background_layout=”light” text_orientation=”justified” text_font_size=”14″ use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

W ramach nowego cyklu spotkań w Czytelni, o grach słownych i trudnym języku sztuki rozmawiać będziemy z artystami, którzy postarają się wyjaśnić, dlaczego sztuka współczesna posługuje się językiem obcym dla większości widzów.
Jarosław Kozłowski – urodzony w 1945 roku w Śremie. W latach 1963–1969 studiował na Wydziale Malarstwa w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu, gdzie od 1970 roku zatrudniony jest jako nauczyciel akademicki . W latach 1981–1987 rektor tej uczelni. Uczył również w Oslo, Amsterdamie, Lusace, na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym Uniwersytetu Adama Mickiewicza oraz – jako profesor wizytujący – w Concordia University w Montrealu. Obecnie profesor Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.
Zajmuje się rysunkiem, instalacją, malarstwem, książką artystyczną, działaniami performatywnymi. Autor ponad stu wystaw indywidualnych w Polsce i na świecie, uczestnik wielu wystaw międzynarodowych.
Wstęp wolny!

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]