Dunin-Wąsowicz i jego walka o literaturę

[et_pb_section admin_label=”section”][et_pb_row admin_label=”Wiersz”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_post_title admin_label=”Tytuł posta” title=”on” meta=”off” author=”on” date=”on” categories=”on” comments=”on” featured_image=”off” featured_placement=”below” parallax_effect=”on” parallax_method=”on” text_orientation=”center” text_color=”dark” text_background=”off” text_bg_color=”rgba(255,255,255,0.9)” module_bg_color=”rgba(255,255,255,0)” title_all_caps=”off” meta_font_size=”14″ use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” title_font=”|on|||” title_font_size=”30px”] [/et_pb_post_title][et_pb_image admin_label=”Obraz” src=”http://kulturalnytorun.pl/wp-content/uploads/2016/04/Dunin-Wąsowicz-i-jego-walka-o-literaturę.jpg” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” animation=”fade_in” sticky=”off” align=”center” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/et_pb_image][et_pb_text admin_label=”Tekst” background_layout=”light” text_orientation=”justified” text_font_size=”14″ use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

26 kwietnia, CSW, godz. 18
Zdobywca Nagrody Nike, pisarz i krytyk literacki Krzysztof Varga powiedział o nim: „Nie znam drugiego tak bezkompromisowego wydawcy i redaktora, tak zdeterminowanego, niekoniunkturalnego. To facet, który kieruje się wyłącznie swoim gustem, konsekwentnie stawia na autorów, w których wierzy, których ceni, nawet jeśli nikt nie kupuje ich książek. To człowiek, który będzie walczył o literaturę nawet wtedy, gdy nikt już w Polsce niczego nie będzie czytał.” Zapraszamy na spotkanie z Pawłem Duninem- Wąsowiczem.

[/et_pb_text][et_pb_text admin_label=”Tekst” background_layout=”light” text_orientation=”justified” text_font_size=”14″ use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Paweł Dunin-Wąsowicz (1967) – dziennikarz, krytyk literacki, twórca pisma literacko-artystycznego Lampa, szef wydawnictwa Lampa i Iskra Boża. Laureat Paszportu Polityki w kategorii kreator kultury (2005). Odkrył i wylansował takich pisarzy jak Dorota Masłowska i Jakub Żulczyk. W Lampie debiutowały też Anna Dziewit-Meller, Agnieszka Drotkiewicz, Małgorzata Rejmer.
Jest autorem kilku książek: słownika literatury polskiej urodzonej po 1960 roku Parnas Bis (wraz z Krzysztofem Vargą), leksykonu książek istniejących tylko w innych książkach Widmowa biblioteka i trzech części projektu katalogującego wątki polskie w literaturze fantastycznej: Warszawa fantastyczna, Fantastyczny Kraków, Fantastyczny Atlas Polski.

Prowadzenie spotkania: Anna Dwojnych
Wstęp wolny!

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]