Małpa mówi

[et_pb_section admin_label=”section”][et_pb_row admin_label=”Wiersz”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_post_title admin_label=”Tytuł posta” title=”on” meta=”off” author=”on” date=”on” categories=”on” comments=”on” featured_image=”off” featured_placement=”below” parallax_effect=”on” parallax_method=”on” text_orientation=”center” text_color=”dark” text_background=”off” text_bg_color=”rgba(255,255,255,0.9)” module_bg_color=”rgba(255,255,255,0)” title_all_caps=”off” meta_font_size=”14″ use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” title_font=”|on|||” title_font_size=”30px”] [/et_pb_post_title][et_pb_image admin_label=”Obraz” src=”http://kulturalnytorun.pl/wp-content/uploads/2016/04/12963948_10154182034288678_6619430816911234094_n.jpg” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” animation=”fade_in” sticky=”off” align=”center” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/et_pb_image][et_pb_text admin_label=”Tekst” background_layout=”light” text_orientation=”justified” text_font_size=”14″ use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Pamiętam, że gdy tylko dowiedziałem się o premierowym koncercie Małpy w Toruniu, od razu uświadomiłem sobie dużą skalę tego wydarzenia.  Widok, który zastałem przed toruńską Od Nową szesnastego kwietnia, szczęśliwie utwierdził mnie w tym przekonaniu.

Mimo pochmurnego nieba i dającego się we znaki deszczu liczba fanów czekających przed klubem  przerosła najśmielsze oczekiwania. Gimnazjaliści, licealiści oraz ludzie którzy nie pamiętają już szkolnych czasów.

Koncert gwiazdy wieczoru poprzedzał występ Grubego Mielzkiego. Pochodzący ze Starogardu Gdańskiego raper został  entuzjastycznie przyjęty przez widownię, a mocne, klasycznie brzmiące utwory z jego ostatniej płyty – Miejski Patrol  – wprowadziły do klubu prawdziwie hiphopową atmosferę. Wyczekiwanie na Małpę z minuty na minutę stawało się coraz intensywniejsze. Tłum ludzi pod sceną  gęstniał.

Kiedy Łukasz Małpa Malkiewicz chwycił wreszcie mikrofon, nie dało się już przedrzeć  zbyt blisko.  Muzyk zaczął od grania kawałków ze swojej nowej płyty – Małpa Mówi. Choć numery te wyszły stosunkowo niedawno, spora część publiki znała je już na pamięć. Nowe utwory grane były na przemian z tymi już znanymi. Wszystkich fanów  z pewnością ucieszył gościnny występ legendy polskiego rapu – Włodiego, który pojawił się na scenie i zagrał wraz z Łukaszem ich wspólny numer Po sygnale.  Impreza była świetną okazją, by sprawdzić, jak rap Małpy komponuje się z żywymi instrumentami. Efekt tego zabiegu jest bardzo przyjemny dla ucha. Połączenie umiejętności gitarzysty, perkusisty i klawiszowca z pomysłami DJ’a Chwiała dodało wydarzeniu mnóstwo energii. Toruńskiego rapera jak zwykle wspierał na scenie niezawodny Jinx. Panowie przekazali ludziom w klubie ogromną dawkę mocy szczerości  i pozytywnych emocji.

Widok chust z małpim logiem pozawiązywanych na przeróżnych częściach ciała utkwi na długo w pamięci uczestników koncertu. Od Nowa rzadko jest miejscem tego typu imprez, oby odbywały się one jak najczęściej.

autor tekstu:  Max THC

zdjęcie: Michał Szumko PhotogRAPhy

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]