Rebeka roztańczyła Lizard King Toruń

[et_pb_section admin_label=”section”][et_pb_row admin_label=”Wiersz”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_post_title admin_label=”Tytuł posta” title=”on” meta=”off” author=”on” date=”on” categories=”on” comments=”on” featured_image=”off” featured_placement=”below” parallax_effect=”on” parallax_method=”on” text_orientation=”center” text_color=”dark” text_background=”off” text_bg_color=”rgba(255,255,255,0.9)” module_bg_color=”rgba(255,255,255,0)” title_all_caps=”off” meta_font_size=”14″ use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” title_font=”|on|||” title_font_size=”30px”] [/et_pb_post_title][et_pb_image admin_label=”Obraz” src=”http://kulturalnytorun.pl/wp-content/uploads/2016/04/1479499_1006650366054777_2325707520544363958_n.jpg” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” animation=”fade_in” sticky=”off” align=”center” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/et_pb_image][et_pb_text admin_label=”Tekst” background_layout=”light” text_orientation=”justified” text_font_size=”14″ use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Niedzielna aura pogodowa nie zachęcała do wyjścia z domu. Jednak nie wszyscy torunianie wybrali zacisze swoich mieszkań. Fani muzyki elektronicznej licznie zgromadzili się w klubie Lizard King Toruń, gdzie tego wieczoru materiał ze swojej najnowszej płyty „Davos” zagrali Iwona Skwarek i Bartosz Szczęsny, znani jako duet Rebeka.

Koncert otworzył  utwór „The Trip”, a salę klubu wypełniło elektroniczne powietrze. Od pierwszych dźwięków ze sceny uderzyła energia duetu, kontrastująca z tym, czego można by się spodziewać po nieco melancholijnym i spokojniejszym ostatnim wydawnictwie Iwony i Bartka. Mimo, że koncert był przede wszystkim okazją do zaprezentowania publiczności nowego materiału, w track-liście nie zabrakło również utworów z poprzedniej płyty „Hellada” – stąd po raz kolejny mieliśmy okazje usłyszeć takie szlagiery jak „Melancholia” (w zupełnie nowej aranżacji) czy „Stars”, które pewnie nie jeden laik kojarzy z ramówki pewnej stacji telewizyjnej.  Główną część ponad godzinnego występu zamykał jedyny polskojęzyczny utwór na płycie, czyli „Białe kwiaty”.

Rebeka wytworzyła wyjątkową atmosferę, zarówno na scenie, jak i wśród publiczności, która od samego początku podążała za dźwiękiem i rytmem wydobywającym się z licznych instrumentów duetu. Ten wieczór był wyjątkowy, nie tylko dla słuchaczy, bowiem męska połowa Rebeki – Bartek, pochodzi z Torunia, a wśród publiczności w klubie była jego rodzina oraz najbliżsi. Pewnie dzięki temu Toruń dostał aż cztery bisy.

Po takim koncercie publiczność opuszczała klub co najmniej niechętnie i to wcale nie ze względu na wcześniej wspomnianą pogodę.

autor tekstu: Patryk ‚WRB’ Wróblewski (We Love Beats)

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]