O!PLA 2016

[et_pb_section admin_label=”section”][et_pb_row admin_label=”Wiersz”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_post_title admin_label=”Tytuł posta” title=”on” meta=”off” author=”on” date=”on” categories=”on” comments=”on” featured_image=”off” featured_placement=”below” parallax_effect=”on” parallax_method=”on” text_orientation=”center” text_color=”dark” text_background=”off” text_bg_color=”rgba(255,255,255,0.9)” module_bg_color=”rgba(255,255,255,0)” title_all_caps=”off” meta_font_size=”14″ use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” title_font=”|on|||” title_font_size=”30px”] [/et_pb_post_title][et_pb_image admin_label=”Obraz” src=”http://kulturalnytorun.pl/wp-content/uploads/2016/03/plakat.jpg” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” animation=”fade_in” sticky=”off” align=”center” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/et_pb_image][et_pb_text admin_label=”Tekst” background_layout=”light” text_orientation=”justified” text_font_size=”14″ use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

6 kwietnia, KLUB STUDENCKI KADR, godz. 20
Jak co roku na widzów O!PLA czekać będzie największa panorama najnowszej polskiej animacji, złożona z najlepszych realizacji z ostatnich dwóch lat (w niemal wszystkich animacyjnych technikach) – począwszy od filmów wysokobudżetowych poprzesz prace szkolne, off-owe, animowany wideoklip, po filmy bardzo krótkie, abstrakcje i eksperymenty.

[/et_pb_text][et_pb_text admin_label=”Tekst” background_layout=”light” text_orientation=”justified” text_font_size=”14″ use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

88 zakwalifikowanych do Konkursu Głównego filmów podzielonych zostało na 6 kategorii: STUDYJNĄ (8 tytułów), SZKOLNĄ (19 tytułów), OFF & GO! (13 tytułów), ANIMOWANY WIDEOKLIP (21 tytułów), FORMANIMY (12 tytułów) i ANIMOWANE FRASZKI (15 tytułów).

Tradycyjnie Jurorami na O!PLA będą wszyscy widzowie biorący udział w projekcjach; to oni zdecydują o tym, do kogo powędrują Złote, Srebrne i Brązowe Tobołki Koziołka Matołka oraz liczne nagrody pozaregulaminowe.

 

KATEGORIA STUDYJNA – 6 kwietnia (środa), godz.20

KATEGORIA SZKOLNA – 13 kwietnia (środa), godz. 20

KATEGORIA OFF & GO! – 20 kwietnia (środa), godz. 20

KATEGORIA ANIMOWANY WIDEOKLIP – 27 kwietnia (środa), godz.20

KATEGORIA: FORMANIMY + ANIMOWANE FRASZKI – 4 maja (środa), godz. 20
Szczegółowy program:

6 kwietnia (środa), godz. 20
KATEGORIA STUDYJNA
DOBRY DZIEŃ (2015, 6’15”), Filip Grudziel (Studio Munka / Inguin Studio)
DOM (2015, 14’22”), Agnieszka Borowa (FUMI Studio)
DRUCIANE OPRAWKI (2014, 14’), Bartosz Kędzierski (Studio KINESKOP)
KREATURY (2015, 10’), Tessa Moult-Milewska (Studio Munka / WJTem)
MAGICZNY LAS (2016, 3’45”), Artur Marcol (Panoptiqm Studio)
SIGNUM (2015, 13’54”), Witold Giersz (Studio Animacji Witold Giersz)
SPRAWA MOCZARSKIEGO (2015, 5’09”), Tomasz Siwiński (FUMI Studio / Fundacji im. Kazimierza i Zofii Moczarskich)
TA CHOLERNA NIEDZIELA (2014, 16’09”), Przemek Kotyński (Studio Produkcyjne ORKA)

13 kwietnia (środa), godz. 20
KATEGORIA SZKOLNA
ALICJA (2015, 3’09”), Joanna Kańka (ANIMA-ART Policealne Studium Plastyczne w Krakowie)
BESTIA (2016, 03’30”), Agnieszka Konarska (PWSFTviT ŁÓDŹ)
CIPKA (2015, 8’22”), Renata Gąsiorowska (PWSFTviT ŁÓDŹ)
CZARNA WOŁGA (2015, 3’58”), Marta Wiktorowicz (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu)
FILM CAMROWY WIELOWARSTWOWY (2015, 3’15”), Aneta Makowska (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu)
FURIA (2015, 3’30”), Paulina Wyrt (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu)
GLI.TCH (2014, 3’34”), Mikołaj Sęczawa (ASP ŁÓDŹ)
ŁAŃCUSZKI (2015, 8’10”), Alicja Błaszczyńska (PWSFTviT ŁÓDŹ)
NIEBO NADE MNĄ (2015, 2’50”), Agnieszka Waszczeniuk (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu)
OPOWIEŚĆ O LESIE (2014, 4’46”), Katarzyna Melnyk (PWSFTviT ŁÓDŹ)
OSTATNIA WIOSKA NATURYSTÓW (2015, 3’09”), Wacław Marat (ASP WARSZAWA)
PŁOTY (2015, 7’), Natalia Krawczuk (PWSFTviT ŁÓDŹ)
SPACER (2015, 3’37”), Marcin Surma (PWSFTviT ŁÓDŹ)
SUSZA (2014, 6’25”), Sara Divjak (ASP KRAKÓW)
TUBE STORY (2015, 2’31”), Dorota Omiotek (Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie)
UDOMOWIENIE (2015, 6’), Sylwia Gaweł (ASP KRAKÓW)
WIÓRY (2015, 6’28”), Agata Mianowska (PWSFTviT ŁÓDŹ)
ZACZYN (2015, 4’55”), Artur Hanaj (PWSFTviT ŁÓDŹ)
ZAWIESZONY (2015, 4’16”), Aleksandra Hildebrandt (Akademia Animacji 3D i Efektów Specjalnych DRIMAGINE w Warszawie)

20 kwietnia (środa), godz. 20
KATEGORIA OFF & GO!
A DAVID MACKO (2015, 2’42”), Macko Sławuski
DRUMLA (2015, 12’29”), Tomasz Pawlak
FOREST MONSTER (2015, 5’04”), Martyna Koleniec
GOŁĘBIE (2016, 2’50”), Joanna Jóźwicka
GROTA (2015, 9’00”), Dawid Żurawski
HAIKU (2016, 3’42”), Mariusz Wirski, Piotr Zarzycki
KOLEKCJONER (2015, 07’09”), Kamila i Mirek Sosnowscy
KOSMOS (2014, 9’43”), Karolina Głusiec
LABORATORIUM (2015, 8’00”), Natalia Nguyen
MÓJ TATA W MUZEUM (2015, 2’20”), Anna Mrożek
POLE (2015, 7’43”), Sebastian Milewski
PRZETRWAĆ W PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ (2015, 2’29”), Michał Rychławski (STREFA 57)
UTOPIA (2015, 3’59”), Daniel Zagórski
27 kwietnia (środa), godz.20
KATEGORIA ANIMOWANY WIDEOKLIP
ARTIFICIAL INTELLIGENCE (2015, 4’48”) Alicja Błaszczyńska | Kromproom
CUKIERKI (2014, 3’26”), Mai Tran | ROBODROM
DAYDREAMER (2015, 03’10”), Tomek Ducki | Bipolar Sunshine
DEAR SADNESS (2015, 04’40”), Sylwia Kubus | Maja Koman
DO GÓRY I NA DÓŁ (2015, 3’50”), Wiktor Podgórski | Lomi Lomi
ETUDEPEN (2015, 4’06”), Tessa Moult-Milewska | Black Finit
HERBU WARKOCZYK (2015, 4’00”), Karolina Jacewicz | Zabrocki feat. Olga Zabrocka
ILE JESZCZE W TOBIE JEST SIŁ? (2015, 5’07”), Bogna Warszawa | Junior Stress
JAKBYŚ WYŁ (2015, 4’44”), Anna Pytlik | Bukowicz
JA JESTEM ZŁODZIEJ (2015, 5’22”), Maciej Przemysław Bednarek | Elektronikt
LE SZAMPAN (2015, 3’35”), Mai Tran | ROBODROM
LEAKY HANDS (2015, 04’05”), Jakub Romanowicz | EGGA
MASY (2015, 4’02”), Łukasz Rusinek | ALLES
PANCERZ (2015, 4’30”), Tomasz Boniewski | Kabanos
RZEŹBA DNIA (2015, 3’31”), Monika Kuczyniecka | Renata Przemyk
SEDNO SPRAWY (2015, 3’37”), Łukasz Rusinek | R.U.T.A.
SIEDEM (2015, 06’23”), Kamila i Mirek Sosnowscy | Same Suki
SPOOK (2015, 4’30”), Karolina Głusiec | JAAA!
STWORY, ZMORY, POTWORY (2015, 3’14”), Irmina Tota | Glass Ballerina
THE ANIMALS (2015, 03’22”), Tomek Ducki | Emily King
VEINS (2016, 5’06”), Łukasz Rusinek | DECAPITATED
4 maja (środa), godz. 20
KATEGORIA: FORMANIMY
BEREK (2015, 2’40”), Piotr Czyż
CHÓR (2014, 2’10”), Marcin Surma (PWSFTviT ŁÓDŹ)
DYFUZJA (2015, 2’43”), Anna Pytlik, Kamil Kucharski
KINKI (2015, 10’12”), Izumi Yoshida (FUMI Studio)
KOSMOS (2015, 2’07”), Katarzyna Królak | Ondrej Smeykal
MOZAIKA, WALC ŚLEDZIONY (2015, 4’25”), Andrea Guizar (PWSFTviT ŁÓDŹ)
NIE TRAĆ GŁOWY (2015, 4’), Karolina Specht (PWSFTviT ŁÓDŹ)
SONATE (2016, 1’32”), Alicja Pruchniewicz
STO[NE]S (2015, 2’20”), Marcin Giżycki
THRILLER MIEJSKI (2015, 02’09”), Aleksandra Dyktyńska (ASP ŁÓDŹ)
WNĘTRZE (2014/2015, 4’08”), Sylwia Owczarczyk (ASP ŁÓDŹ)
ZAPIS Z WCZORAJ (2015, 5’00”), Michał Soja (ASP KRAKÓW)
KATEGORIA: ANIMOWANE FRASZKI
ABSTRACT 2 (2015, 0’50”), Mikołaj Krupa (Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie)
ELEMENTORUM (2015, 02’02”), Aneta Makowska (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu)
FLY AS A BIRD (2014, 1’12”), Wiktor Podgórski
HEJ, HO I NIESPODZIEWANA PRZYGODA (2015, 1’09”), Maciej Żuk / Kamil Wójcik
I AM (2014, 00’05”), Magdalena Pilecka
KATHARSIS (2015, 2’), Rozalia Ogonowska (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu)
LAS (2015, 1’06”), Marta Kazimierczak
MINDLESS (2015, 1’37”), Miłosz Cieślikowski-Ryczko (Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie)
NIA (2015, 00’16”), Martyna Szczepanowska
OBRAZEK (2015, 1’45”), Ala nunu Leszyńska (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu)
SHADE (2015, 1’37”), Michał Wójcicki (Wydział Sztuki UTH w Radomiu)
SZTUKA LATANIA (2014, 0’48”), Anna Nowicka (Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie)
WHADDUP FISH! (2015, 1’14), Tomasz Pilarski (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu)
ZABAWA (2015, 2’04”), Wiktor Pietrzak (Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie)
ŻYCIE (2015, 1’34”), Michał Rychławski (STREFA 57)

Wstęp wolny!

SPOT O!PLA 2016: 
https://www.youtube.com/watch?v=cuHJBLioLBM

KLUB STUDENCKI KADR
Ul. Żeglarska 5

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]