Senter peace w klubie Muzyk – relacja

[et_pb_section admin_label=”section”][et_pb_row admin_label=”Wiersz”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_post_title admin_label=”Tytuł posta” title=”on” meta=”off” author=”on” date=”on” categories=”on” comments=”on” featured_image=”off” featured_placement=”below” parallax_effect=”on” parallax_method=”on” text_orientation=”center” text_color=”dark” text_background=”off” text_bg_color=”rgba(255,255,255,0.9)” module_bg_color=”rgba(255,255,255,0)” title_all_caps=”off” meta_font_size=”14″ use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” title_font=”|on|||” title_font_size=”30px”] [/et_pb_post_title][et_pb_image admin_label=”Obraz” src=”http://kulturalnytorun.pl/wp-content/uploads/2016/05/13240144_1541203536184921_4955973400541779847_n.jpg” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” animation=”fade_in” sticky=”off” align=”center” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/et_pb_image][et_pb_text admin_label=”Tekst” background_layout=”light” text_orientation=”justified” text_font_size=”14″ use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

W ostatnią sobotę, 14 maja 2016 r., odbył się debiutancki koncert nowego zespołu złożonego z sześciorga młodych muzyków. Senter peace – bo tak zespół się nazywa – stylistycznie obraca się w kręgach bluesa, soulu i R’nB. Nie mają na koncie żadnych nagrań, jednak powiedzieli w trakcie koncertu, że stworzenie nagrania jest częścią ich najbliższych planów muzycznych. Na wydarzenie trafiłem dzięki znajomym, którzy zachęcili mnie do obejrzenia występu.

Koncert zaczął się z delikatnym opóźnieniem. Zaczęli od samplowanego intra, które zupełnie nie pasowało do klimatu muzyki. Od początku widać było, że znają się na obsłudze swoich instrumentów, choć podczas pierwszych trzech utworów sekcja rytmiczna grała zdecydowanie za głośno i zagłuszała gitary, klawisze i wokal. Większość repertuaru stanowiły covery bluesowe i soulowe oraz dwa autorskie utwory, które moim zdaniem były najjaśniejszymi punktami programu. Całkiem ciekawe rozwiązanie stanowił lekko jazzujący styl śpiewu wokalistki Darii Barszczyk. Jednak najbardziej na plus wybijali się gitarzyści. Obaj posiadają świetny feeling dopasowany do granych utworów, a ich totalnie odmienne style gry stanowiły najbardziej intrygującą część wykonania. W grze basu słychać było kilka błędów rytmicznych (co szczególnie dostrzegalne było podczas basowych solówek), lecz przyznam, że technika i znajomość harmonii były bardzo dobre. Perkusista grał rytmicznie i przede wszystkim efektownie, choć odnoszę wrażenie, że muzyka Senter peace to niekoniecznie jego naturalna stylistyka. Stąd, między innymi, przypuszczam wynikały problemy z akustyką. Na temat klawiszy się nie wypowiem, bo praktycznie zostały one zagłuszone przez pozostałe instrumenty.

Dodam jeszcze swoje małe spostrzeżenie. Po zagraniu pełnego setu oraz odłożeniu instrumentów, muzycy przeszli do spotkania się ze znajomymi, rodziną i publicznością wraz z przyjmowaniem od nich gratulacji, uwag i pochwał. W takim małym lokalu, jakim jest klub Muzyk szybko doszło do zamieszania i widziałem, że gdzieniegdzie różni ludzie deptali po kablach czy potykali się o instrumenty. Z własnego doświadczenia muzycznego uważam, że warto wyrobić sobie od początku nawyk natychmiastowego zabierania i pakowania sprzętu, by uniknąć niebezpiecznych sytuacji. Na przyjmowanie feedbacku od publiczności zawsze się znajdzie czas po spakowaniu się.

Pomimo iż widzę parę rzeczy, nad którymi zespół powinien popracować to mają naprawdę spory potencjał. Najbardziej dostrzegalny jest w ich własnych utworach. Mam zatem nadzieję, że w przyszłości skupią się szczególnie na tworzeniu własnych kompozycji. Jeśli zaś będą kolejne koncerty, to serdecznie zachęcam innych do usłyszenia na żywo Senter peace.

Senter peace gra w składzie:
Daria Barszczyk – Wokal;
Mateusz Lewandowski – Gitara;
Mateusz Kardas – Bas;
Damian Działdowski – Gitara;
Marcin Chmiel – Klawisze;
Michał Szubert – Perkusja.

autor tekstu: Paweł Jakimowicz

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]