Święto muzyki

[et_pb_section admin_label=”section”][et_pb_row admin_label=”Wiersz”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_post_title admin_label=”Tytuł posta” title=”on” meta=”off” author=”on” date=”on” categories=”on” comments=”on” featured_image=”off” featured_placement=”below” parallax_effect=”on” parallax_method=”on” text_orientation=”center” text_color=”dark” text_background=”off” text_bg_color=”rgba(255,255,255,0.9)” module_bg_color=”rgba(255,255,255,0)” title_all_caps=”off” meta_font_size=”14″ use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” title_font=”|on|||” title_font_size=”30px”] [/et_pb_post_title][et_pb_image admin_label=”Obraz” src=”http://kulturalnytorun.pl/wp-content/uploads/2016/06/swieto-muzyki-2016-630.jpg” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” animation=”fade_in” sticky=”off” align=”center” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/et_pb_image][et_pb_text admin_label=”Tekst” background_layout=”light” text_orientation=”justified” text_font_size=”14″ use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

21 czerwca, od godz. 14

Punkty muzyczne w wielu miejscach miasta, muzyka rozbrzmiewająca na ulicach zabytkowej starówki, wokalne i instrumentalne zdolności prezentowane przez lokalne zespoły, grupy i artystów — wzorem lat ubiegłych, 21 czerwca, między godzinami 14.00 a 22.00, w Toruniu odbędzie się 10. edycja ogólnoświatowego Święta Muzyki.

Święto, zgodnie z hasłem „Muzyka wszędzie, koncert nigdzie!”, nie jest festiwalem, lecz przeżywaniem muzyki na żywo. Wszystko to ma na celu ukazanie jej siły, różnorodności i bogactwa poprzez uwzględnienie jak największej liczby rodzajów i nurtów muzycznych. Wszelkiego typu instytucje, a także nieformalne grupy i zespoły, organizują ogólnodostępne i bezpłatne koncerty w przestrzeni miasta.

Hejnał Torunia odegrany z Ratusza Staromiejskiego przez trębaczy Zespołu Szkół Muzycznych w Toruniu rozpocznie obchody toruńskiego Święta Muzyki. Na skrzyżowaniu ulic Szerokiej i Mostowej zaprezentują się zespoły muzyczne działające przy Młodzieżowym Domu Kultury w Toruniu, a na rogu ulic Królowej Jadwigi i Wielkie Garbary wystąpią uczniowie Centrum Muzycznego RIFF i zespół Bordo Drones. Przy Krzywej Wieży usłyszymy abstract audio art w wykonaniu Cave Collective i Marka Hoogslaga, natomiast na placu u zbiegu szosy Chełmińskiej i alei Solidarności przy pomniku Kargula i Pawlaka swoje muzyczne zdolności pokażą uczniowie Butterfly School i Infinito.

Wzorem lat ubiegłych, ogólnodostępne i bezpłatne koncerty organizowane przez artystów, grupy i zespoły muzyczne odbędą się w różnych miejscach Torunia. Jedną z tegorocznych muzycznych atrakcji będzie bezpłatny przejazd zabytkowym tramwajem, w którym melomani będą mogli posłuchać bluesa w oryginalnym wydaniu — informuje Przemysław Draheim, rzecznik prasowy Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Pod balkonem Ratusza Staromiejskiego wystąpi zespół Senter Peace, przed Centrum Kultury „Dwór Artusa” Steve Nash — dwukrotny mistrz świata International DJ Association World Championships.

Z okazji Święta Muzyki Dwór Artusa zaprezentuje swoje ultranowoczesne oblicze. A wszystko podczas niezwykłej Skrecz Sesji, którą poprowadzi mistrz świata DJ-ów Steve Nash. Wraz z uczestnikami warsztatów, które miały miejsce w naszej instytucji, zaprezentuje on stworzony podczas szkoleń materiał. Dodatkowo występ będzie miał charakter interaktywny. Wszyscy chętni będą mogli podejść do kilku rozstawionych stanowisk DJ-skich, spróbować skreczów, poeksperymentować z padami i komputerem — podkreśla Łukasz Wudarski, Kierownik Działu Artystycznego Centrum Kultury „Dwór Artusa”.

Również puby i kawiarnie nie pozostaną obojętne na muzyczne świętowanie. W kawiarni „Hanza Cafe” usłyszymy Kamila Milewskiego i Beatę Stempską, w „Hipisówce” MegaraŻ, w „Wehikule Czasu” Leybat i Tantrum, w „Końcu Świata” Nova Band i Sensitive to Sound, a w „Skajłeju” będzie miksował Tomasz Cebo. Dom Pomocy Społecznej zaprasza z kolei na koncert grupy muzycznej Wrzosy Band. Harmonogram oraz lista punktów muzycznych dostępne są pod adresem: www.swietomuzyki.pl.

Punkt muzyczny zostanie zaaranżowany przed centrum od strony Al. Solidarności 1-3. Zaplanowane są następujące występy:
18.00 – Slavic Voices
https://www.youtube.com/watch?v=Mvxiub8MKYI
19.30 – Impro Classic
https://www.facebook.com/Impro-Classic-462715667214485/

Impreza bezpłatna.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]