Gruzja i Armenia w obiektywie Jowity Niemczyk

[et_pb_section admin_label=”section”][et_pb_row admin_label=”Wiersz”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_post_title admin_label=”Tytuł posta” title=”on” meta=”off” author=”on” date=”on” categories=”on” comments=”on” featured_image=”off” featured_placement=”below” parallax_effect=”on” parallax_method=”on” text_orientation=”center” text_color=”dark” text_background=”off” text_bg_color=”rgba(255,255,255,0.9)” module_bg_color=”rgba(255,255,255,0)” title_all_caps=”off” meta_font_size=”14″ use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” title_font=”|on|||” title_font_size=”30px”] [/et_pb_post_title][et_pb_image admin_label=”Obraz” src=”http://kulturalnytorun.pl/wp-content/uploads/2016/07/Jowita-Niemczyk-1.jpg” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” animation=”fade_in” sticky=”off” align=”center” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/et_pb_image][et_pb_text admin_label=”Tekst” background_layout=”light” text_orientation=”justified” text_font_size=”14″ use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

DWÓR ARTUSA

Już od kilku dni mamy okazję do zajrzenia w głąb tych zakątków świata, które zdecydowanie zapierają dech w piersiach. A wszystko dzięki Jowicie Niemczyk i jej fotografiom, które wykonała w trakcie swojej wyprawy do Gruzji i Armenii. Na wystawie znajdziemy zdjęcia najbliższe sercu autorki. Są więc portrety ludzi, których poznała, a także czarujące i zjawiskowe krajobrazy.

[/et_pb_text][et_pb_text admin_label=”Tekst” background_layout=”light” text_orientation=”justified” text_font_size=”14″ use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Fotografka uwieczniła mieszkańców Tbilisi i Erywania, z którymi rozmawiała. Podczas swojego pobytu dobrze ich poznała. Dowiedziała się czym się zajmują, jak im się żyje, co robią ich rodziny. Ludzie z tamtych stron bardzo chętnie dzielą się opowieściami o sobie i swoich bliskich. A także kochają swój kraj i bardzo chcą pokazać przypadkowo spotkanym na ulicy turystom piękne miejsca, które znajdują się w ich stolicy jak i poza nią. I te krajobrazy stanowią drugą część wystawy.


Jowita Niemczyk właściwie od zawsze mieszka w Sępólnie Krajeńskim. Od 1995 roku prowadzi małą firmę reklamową, w której zajmuje się tworzeniem projektów graficznych, książek, broszur, gazet, a nawet gier planszowych. Jowita Niemczyk uważa, że w życiu ważne jest, aby robić to co się kocha i dlatego stara się łączyć podróże z pasją fotografowania.


 

Gruzja to kraj ogromnych kontrastów. Idąc ulicami Tbilisi mija się stare, zniszczone podwórka, rozpadające się schody, stłuczone szyby, bałagan, który sprawia wrażenie, iż budynki nie są zamieszkałe. A jednak, w tych można powiedzieć ruinach, mieszkają ludzie. Przechodząc tymi podwórkami napotyka się ludzi, którzy zaczepiają, wypytują skąd jesteś, a dlaczego robisz tu zdjęcia? Zapraszają na poczęstunek.

Kiedy wchodzisz na główną ulicę, można zobaczyć zupełnie inny świat. Odnowione budynki, kolorowe elewacje, nowoczesna architektura.

Kiedy pojedzie się poza miasto, można zakochać się w widokach, które rozpościerają się przed nami. Piękne, zielone doliny, a w tle ośnieżone góry.

Jowita Niemczyk


Wstęp wolny!
Wystawa czynna do 31 sierpnia.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]