Angelika Plich – Stopklatka – wystawa fotografii muzycznej

[et_pb_section admin_label=”section”][et_pb_row admin_label=”Wiersz”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_post_title admin_label=”Tytuł posta” title=”on” meta=”off” author=”on” date=”on” categories=”on” comments=”on” featured_image=”off” featured_placement=”below” parallax_effect=”on” parallax_method=”on” text_orientation=”center” text_color=”dark” text_background=”off” text_bg_color=”rgba(255,255,255,0.9)” module_bg_color=”rgba(255,255,255,0)” title_all_caps=”off” meta_font_size=”14″ use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” title_font=”|on|||” title_font_size=”30px”] [/et_pb_post_title][et_pb_image admin_label=”Obraz” src=”http://kulturalnytorun.pl/wp-content/uploads/2016/08/Angelika-Plich-3.jpg” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” animation=”fade_in” sticky=”off” align=”center” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/et_pb_image][et_pb_text admin_label=”Tekst” background_layout=”light” text_orientation=”justified” text_font_size=”14″ use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

2 sierpnia, DWÓR ARTUSA, godz. 18.30

Na wystawie w Galerii Artus zaprezentowane zostaną zdjęcia muzyków stylizowane na słynne okładki płyt. Któż z nas nie zna kultowych Abbey Road The Beatles czy London Calling The Clash? Sesje stylizowane na wzór popularnych na całym świecie zdjęć, mają na celu podkreślić wagę fotografii w muzyce. Zdaniem autorki, fotografia potrafi przekazywać podobną ilość emocji, co muzyka, a niekiedy jest jej niejako podkreśleniem, tworzy razem z nią spójne dzieło. Zapraszamy na wtorkowy wernisaż w Galerii Artusa!

[/et_pb_text][et_pb_text admin_label=”Tekst” background_layout=”light” text_orientation=”justified” text_font_size=”14″ use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Angelika Plich prezentuje swoją trzecią wystawę indywidualną. Artystka znana jest w Toruniu głównie z fotografii koncertowej.


Do udziału w projekcie zaproszone zostały głównie zespoły i wokaliści, którzy związani są w jakiś sposób
z Toruniem. Zdarzyły się jednak wyjątki. Nazwiska muzyków biorących udział w zdjęciach pozostaną jednak utrzymane w tajemnicy do czasu otwarcia wystawy.


Tytuł wystawy Stopklatka zainspirowany jest tytułem jednej z piosenek warszawskiego zespołu Hanza z ich debiutanckiego krążka Bądź co bądź, pochopne wnioski. Stopklatkę można odczytać zarówno jako przedstawienie kadru stylizowanego na okładkę, jak i trwanie przez fotografa w jednej dziedzinie zdjęć – w tym wypadku fotografii koncertowej. Wystawa w Dworze Artusa ma być otwarciem na kolejne perspektywy rozwoju twórczości.


Ekspozycja złożona będzie z dwóch części. W pierwszej znajdą się opisane powyżej okładki. Drugą zapełnią zdjęcia z koncertów, które odbywały się na przestrzeni lat w Dworze Artusa. Jako że nie sposób, aby fotograf zajmujący się od kilku lat zdjęciami z koncertów i przekazywaniem, związanych z nimi, emocji muzyków, nie podzielił się również tą częścią swojej twórczości.


Wstęp wolny!

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]