Święto Toruńskiego Piernika – strefa muzycznego szału

[et_pb_section admin_label=”section”][et_pb_row admin_label=”Wiersz”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_post_title admin_label=”Tytuł posta” title=”on” meta=”off” author=”on” date=”on” categories=”on” comments=”on” featured_image=”off” featured_placement=”below” parallax_effect=”on” parallax_method=”on” text_orientation=”center” text_color=”dark” text_background=”off” text_bg_color=”rgba(255,255,255,0.9)” module_bg_color=”rgba(255,255,255,0)” title_all_caps=”off” meta_font_size=”14″ use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” title_font=”|on|||” title_font_size=”30px”] [/et_pb_post_title][et_pb_image admin_label=”Obraz” src=”http://kulturalnytorun.pl/wp-content/uploads/2016/08/mikromusic4.jpg” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” animation=”fade_in” sticky=”off” align=”center” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/et_pb_image][et_pb_text admin_label=”Tekst” background_layout=”light” text_orientation=”justified” text_font_size=”14″ use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

13 sierpnia, STARÓWKA, godz. 19

Jak już wiadomo w najbliższą sobotę w Toruniu odbędzie się Święto Toruńskiego Piernika – grom idących z duchem czasu i life stylowymi trendami atrakcji, festiwal kulinariów i dobrej zabawy. Nie zabraknie także muzycznych waria(n)tów, o czym w dalszej części artykułu.

[/et_pb_text][et_pb_text admin_label=”Tekst” background_layout=”light” text_orientation=”justified” text_font_size=”14″ use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Piękne melodie Mikromusic i uzdrawiający funk Funkologii


Podczas Święta Toruńskiego Piernika , na scenie usytuowanej tuż nad Wisłą na Bulwarze Filadelfijskim, odbywać się będą koncerty muzyczne. W pierwszej części dnia prezentować się będą młode toruńskie zespoły, a w wieczornym (godz. 19. ) koncercie głównym wystąpią dwie grupy muzyczne: MIKROMUSIC oraz FUNKOLOGIA. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.


♣ MIKROMUSIC to grupa łącząca piękne melodie, kunszt warsztatowy oraz wspaniałą koncertową energię. Muzyka zespołu to fuzja jazzu, trip-hopu, rocka, czasem też muzyki ludowej. Okazuje się, że takie pozornie różne gatunki muzyki tutaj współbrzmią nadspodziewanie spójnie. Enigmatyczny głos wokalistki – Natalii Grosiak jest prawdziwą wizytówką zespołu, ale i polskiej sceny muzycznej za granicą. W 2006 roku Grosiak reprezentowała Polskę w Melbourne na Red Bull Music Academy, co zaowocowało wieloma featuringami u zagranicznych artystów. W Polsce znana jest ze współpracy między innymi z Andrzejem Smolikiem, Renatą Przemyk, Jankiem Młynarskim i L.U.C-iem.


MIKROMUSIC na swoim koncie ma już 7 krążków – 5 płyty studyjne i 2 albumy koncertowe.Ta wrocławska formacja zresztą znakomicie sprawdza się podczas koncertów. Mocą swojego talentu i oryginalnych aranżacji tworzą niepowtarzalny mikro-klimat, budując szczególną więź z publicznością. Nie ma osoby, która słysząc jeden z hitów zespołu „Takiego Chłopaka”, który na kanale YouTube.pl ma już ponad 10 milionów odsłon, nie zaczęła by śpiewać razem z wokalistką.


♣ FUNKOLOGIA to nowoczesny i nietypowy projekt właśnie z Torunia. Czwórka muzyków przedstawia się jako lekarze Prywatnej Praktyki Muzycznej, którzy za pomocą instrumentów dążą do „uzdrowienia” polskiej muzyki popularnej. Piąty element, stanowi tajemniczy Ninja. Dlaczego? Nikt tego nie wie. Muzycy eksperymentują na funku, łącząc go z rożnymi innymi gatunkami. W owym procesie twórczym stali się nie tylko uzdrowicielami muzyki, ale też lekarzami swoich dusz. Swoją terapią starają się dotrzeć tam, gdzie nie udaje się to konwencjonalnej medycynie.


Zespół w niecały rok działalności został wielokrotnie nagrodzony, m.in. otrzymał od Prezydenta Miasta Torunia tytuł „Nadziei Roku” w plebiscycie „Toruńskie Gwiazdy 2015”. Funkologia pracuje obecnie nad debiutanckim albumem „Resuscytacja”, którego premiera przewidziana jest na 2016 rok. Jednym z pierwszych singli promujących krążek jest „Kiecka”. Klip do utworu utrzymany jest w konwencji znanej z komiksów Franka Millera.Nocna scena muzyczna Święta Toruńskiego Piernika ♣ Tuż po 22. będzie można się przenieść do dużego namiotu „ZIEMIA” w fosie zamkowej, gdzie Nocna Strefa Muzyczna dopiero zacznie się rozkręcać. Główną atrakcją będzie Silent Disco z udziałem trzech DJ. Do dyspozycji uczestników imprezy będzie 150 par słuchawek, każdy będzie sam decydował do jakiej muzyki chce tańczyć (słuchawki będą dysponować 3 przełączanymi kanałami). Dzięki temu w jednej przestrzeni uczestnicy imprezy tańczą do trzech rodzajów muzyki, nie przeszkadzając sobie.


♣ Zakończeniem muzycznych atrakcji i wisienką na torcie rozrywkowej części programu będzie oficjalne Afterparty Święta Toruńskiego Piernika 2016, które odbędzie się w Klubie ENERDE przy ul. Browarnej 6, około godz. 22.. To miejsce o nieszablonowym stylu, które ściąga do siebie nie tylko zróżnicowanych artystów z całego świata, ale i towarzystwo muzyczne poszukujące eksperymentalnych doznań. Klub ten jest numerem jeden na mapie imprezowej Torunia dla osób ceniących sobie niemainstream’owe brzmienia. Tej nocy zagrają Kuba Karaś z elektropopowego zespołu The Dumplings nagrodzonego Fryderykiem za fonograficzny debiut roku 2014, DJ Kovvalsky, który miksuje i selekcjonuje szeroko pojętą muzykę elektroniczną, prezentuje świeże kawałki, których nie można usłyszeć w środkach masowego przekazu oraz DJ Funktion, dwukrotny mistrz świata IDA World Championship, największego międzynarodowego turnieju didżejskiego.

[/et_pb_text][et_pb_image admin_label=”Obraz” src=”http://kulturalnytorun.pl/wp-content/uploads/2016/08/plan.jpeg” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” animation=”off” sticky=”off” align=”center” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” /][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]