"Baby Bump", czyli młodość w krzywym zwierciadle + spotkanie z reżyserem Kubą Czekajem

 

23 sierpnia, CSW, godz. 18
We wtorek, zapraszamy na spotkanie z reżyserem i scenarzystą Kubą Czekajem, który zaprezentuje swój kontrowersyjny i nagrodzony prestiżowymi nagrodami filmowy debiut „Baby Bump”. Wydarzenie to będzie zarazem punktem kulminacyjnym autorskiego cyklu dr Magdaleny Wichrowskiej „Movie Mówi Project” poświęconego tematowi niedojrzałości w kinie.

 

Baby Bump, reż. Kuba Czekaj, Polska 2016, 89′


Przeglądasz czasem album rodzinny? Uśmiechnięta buźka z dzieciństwa w pełnym słońcu, szczęście i sielanka… A pamiętasz też pierwszy plan zgładzenia rodziców? Regularną wojnę z kumplami w szkole, zdziwienie i strach, bo twoje ciało nagle zaczęło się zmieniać i żyć własnym życiem? Tego nie znajdziesz w rodzinnym albumie. Szalona historia Mickiego Housa skutecznie przypomni ci, jak to naprawdę było być dzieckiem. Każdy to przeżył i ma swoje za uszami.


Baby Bump to błyskotliwa opowieść o traumach młodości. Na ekranie sportretowany został świat dorastającego dziecka – tragikomiczny obraz relacji zakompleksionego, zagubionego chłopaka z otoczeniem. W tworzeniu tej wizji autor filmu posłużył się odważnym i oryginalnym stylem bliskim konwencji psychodelicznego teledysku. Ekran atakuje zmysły widza intensywnością formy. Filmowa rzeczywistość wciąga nas i maksymalnie łączy z bohaterem.


źródło: csw.torun.pl