Wyżej, głośniej, mocniej, prędzej

[et_pb_section admin_label=”section”][et_pb_row admin_label=”Wiersz”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_post_title admin_label=”Tytuł posta” title=”on” meta=”off” author=”on” date=”on” categories=”on” comments=”on” featured_image=”off” featured_placement=”below” parallax_effect=”on” parallax_method=”on” text_orientation=”center” text_color=”dark” text_background=”off” text_bg_color=”rgba(255,255,255,0.9)” module_bg_color=”rgba(255,255,255,0)” title_all_caps=”off” meta_font_size=”14″ use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” title_font=”|on|||” title_font_size=”30px”] [/et_pb_post_title][et_pb_image admin_label=”Obraz” src=”http://kulturalnytorun.pl/wp-content/uploads/2016/08/natlia-kukulska.jpg” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” animation=”fade_in” sticky=”off” align=”center” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/et_pb_image][et_pb_text admin_label=”Tekst” background_layout=”light” text_orientation=”justified” text_font_size=”14″ use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

    Dzisiejszy dzień, 28 sierpnia, jakże duszny i gorący. Upłynął razem ze wspomnieniami i czymś nietuzinkowym, rzekłabym, że nawet nieco wariackim…

    Mianowicie, co w czasie obiadu może oglądać 20-letnia osoba (na pozór dojrzała i stabilna emocjonalnie)? Bezsprzecznie nic pełnego dostojeństwa, a dokładnie – amerykańską produkcję z 1998 roku – „Magiczny miecz” (swoją drogą – z czołówki ulubionych bajek). I co słyszę? Jeden z piękniejszych polskich kobiecych wokali. Od razu wiedziałam, że to właśnie ona! Królowa piosenki mojego dzieciństwa – Natalia Kukulska.

     Parę godzin później, w CKK Jordanki miałam okazję usłyszeć na żywo coś równie niesamowitego! Dokładnie koło 18. na scenę wyszło czterech eleganckich mężczyzn, jak się okazało — Atom String Quartet (skrzypkowie – Dawid Lubowicz i Mateusz Smoczyński, altowiolista – Michał Zaborski oraz wiolonczelista – Krzysztof Lenczowski) – jeden z najciekawszych, jazzowych kwartetów smyczkowych na świecie. Gdy zaczęli grać, wiedziałam od razu, że będzie dobrze! Typowe dla elektroniki brzmienia zostały zastąpione grą na instrumentach smyczkowych, zyskując nieoczywisty i niepowtarzalny efekt… Nie spodziewałam się jednak, że przy kolejnym gościu będę zbierać szczękę z podłogi. O kim mowa? O Michale Dąbrówce! Czołowy polski perkusista, który nie robi niczego innego, jak najzwyczajniej w świecie wymiata! Żywiołowość, energia, pasja!

     Wtem pojawia się ona, przeurocza i jakże wrażliwa artystka. Przychodząc na koncert, miałam tak naprawdę zerową wiedzę na temat ostatnich jej kompozycji – zatrzymałam się na bajkowych utworach (, które swoją drogą serdecznie polecam!). Nie śledziłam także rozwoju kariery Natalii Kukulskiej, dlatego też nie przypuszczałam, że jej głos tak mocno urzeknie moją osobę. Nie jestem żadnym znawcą, ale jak na kogoś, kto dosyć sporo już „słyszał”, mogę zdecydowanie oznajmić, że był to kojący i czarujący, ale zarazem bardzo mocny głos.

     Artyści zaprezentowali utwory między innymi z płyty „Ósmy Plan” (w tym „Miau” i „So Natural”), „CoMix” („To jest komiks”) czy również „Sexi Flexi” („Pół na pół”). O czym warto jeszcze wspomnieć? Wiadomo, oprócz jakże magicznego, intymnego, kuszącego świata muzycznego, ogromną rolę odegrały efekty wizualne i dźwiękowe. Oddaję hołd ludziom tym właśnie się zajmującym, gdyż wszystko razem robiło piorunujące wrażenie. Brawo! Czapki z głów!

     Koniec piosenek o Puszku Okruszku czy o tym, Co Powie Tata – czas na nową odsłonę dojrzałej i porywającej tłumy Natalii Kukulskiej. Gracja, sensualność, intymność, a zarazem polot i przytup, moc, ogromna energia – wszystko się zgadza. Jeżeli macie szansę usłyszeć na żywo wyżej wymienionych artystów – oddajcie się temu całkowicie, warto!

źródło zdjęcia: www.nataliakukulska.pl

 

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]