NAGROBKI w NRD

[et_pb_section admin_label=”section”][et_pb_row admin_label=”Wiersz”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_post_title admin_label=”Tytuł posta” title=”on” meta=”off” author=”on” date=”on” categories=”on” comments=”on” featured_image=”off” featured_placement=”below” parallax_effect=”on” parallax_method=”on” text_orientation=”center” text_color=”dark” text_background=”off” text_bg_color=”rgba(255,255,255,0.9)” module_bg_color=”rgba(255,255,255,0)” title_all_caps=”off” meta_font_size=”14″ use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” title_font=”|on|||” title_font_size=”30px”] [/et_pb_post_title][et_pb_image admin_label=”Obraz” src=”http://kulturalnytorun.pl/wp-content/uploads/2016/09/13921115_1050260685021971_4242580297789347721_n.jpg” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” animation=”fade_in” sticky=”off” align=”center” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/et_pb_image][et_pb_text admin_label=”Tekst” background_layout=”light” text_orientation=”justified” text_font_size=”14″ use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

7 września, NRD, godz. 21

Duet Nagrobki tworzą Maciej Salamon (gitara, głos) i Adam Witkowski (perkusja, głos). Zgodnie z tym czego można spodziewać się po zespole o tej nazwie – teksty większości piosenek traktują o przemijaniu, śmierci i odchodzeniu. W tej materii zespół jest bardzo konsekwentny. Muzyka natomiast jest mieszanką wielu wpływów – od starego polskiego big beat’u przez gitarowy noize, zimną falę, a nawet wczesny black metal.

Do tej pory zespół Nagrobki miał okazję prezentować swoje utwory na żywo m.in. na katowickim Off’ie, łódzkim Domoffon’ie, krakowskim Unsound’zie czy poznańskim Springbreak. W lutym 2016 zespół Nagrobki otrzymał nagrodę pomorskiej Gazety Wyborczej Sztorm roku w dziedzinie kultury.

O płycie Stan Prac:
„Stan Prac” to druga płyta gdańskiego duetu Nagrobki, który tworzą Maciej Salamon (gitara, głos) i Adam Witkowski (perkusja, głos). Zgodnie z tym czego można spodziewać się po zespole o tej nazwie oraz zgodnie z tym do czego przyzwyczaili na swoim pierwszym wydawnictwie „Pańskie
Wersety” z roku 2014 – teksty wszystkich piosenek traktują o przemijaniu, śmierci i odchodzeniu. Muzyka natomiast jest mieszanką wielu wpływów – od starego polskiego big beat’u przez gitarowy noiz, zimną falę, a nawet bardzo wczesny black metal. Wszystko to wymieszane z improwizującą sekcją dętą, którą gościnnie stworzyli: Mikołaj Trzaska (saksofony), Tomasz Ziętek (trąbka), Michał Bunio Skrok (puzon, trąbka). Podobnie jak na debiutanckiej płycie Nagrobków również na nowym wydawnictwie zespołu ważnym gościem jest Olo Walicki, który zagrał w kilku piosenkach m.in.: na kontrabasie, gitarze basowej i organach, a przede wszystkim na „stole do piłkarzyków”. Płyta zawiera piosenki, które są rozszerzoną i przearanżowaną wersją repertuaru znanego z surowych koncertów duetu. Ci którzy słyszeli Nagrobki na żywo mogą być nieco zaskoczeni, ale raczej nie rozczarowani.

Teksty omawiające płytę pojawiły się zarówno w prasie drukowanej (Gazecie Wyborczej czy Newsweek’u jak i blogach poświęconych muzyce niezależnej (Polifonia, Bartek Chaciński).

Wydawcą materiału jest warszawska wytwórnia BDTA oraz Nagrobki. Produkcją zajął się sam zespół. Płytę nagrał i zmiksował, a także zagrał na syntezatorach i gitarach Adam Witkowski, za mastering odpowiada Piotr Pawlak.

Wstęp: 10 zł

Więcej informacji o zespole i koncertach można znaleźć na:
www.facebook.com/zespolnagrobki
BDTA: www.bdta.pl

Do posłuchania:
https://www.youtube.com/watch?v=EZAZwdXytb8
https://www.youtube.com/watch?v=OjsPiAsW5T0
https://www.youtube.com/watch?v=neA2sCgfUcc

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]