NIECH INNI NIE MARZNĄ

 

15 września, CSW, godz. 18
Zapraszamy na seans filmu dokumentalnego „Niech inni nie marzną”. Projekcji towarzyszyć będzie spotkanie z reżyserką, Iwoną Morozow.

 

Dokument antropologiczny Niech inni nie marzną powstawał przez dwa lata pracy antropolożki. Jest to również zwieńczenie kilkuletnich badań terenowych wśród członków amatorskiego zespołu filmowego Cinema Albert Production. Opowiada o Walusiu, Leszku i Darku – bezdomnych i kierowniku schroniska – którzy przez swoją działalność filmową odważyli się spróbować zmienić stereotypowe myślenie o bezdomności. To próba unaocznienia tej zmiany, ale i wielu aspektach historia samego spotkania, procesu i relacji.
Film powstał dzięki dofinansowaniu uzyskanego w ramach projektu „Akademia Rozwoju – kluczem wzmocnienia kadr polskiej gospodarki”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.


 

Iwona Morozow to antropolożka społeczna i filmoznawczyni. W ramach studiów doktoranckich przygotowała rozprawę doktorską na temat filmu społecznie zaangażowanego. Jest współzałożycielką multibloga i serii wydawniczej „Film Kultura Społeczeństwo” oraz członkinią Stowarzyszenia Badaczy Popkultury „Trickster”.