Adam Polański – Prosto w oczy

 

DOM MUZ
Prace składające się na prezentowaną serię wybrane zostały według klucza – wyróżnień w międzynarodowych i polskich konkursach fotograficznych, publikacji w renomowanych czasopismach, poświęconych fotografii. Sami modele to zarówno osoby znane – ze scen, teatrów – muzycy, artyści jak i modele nieprofesjonalni określani przez samych siebie mianem zwykłych.

 

Adam Polański – na co dzień nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej Nr 2 w Nowym Tomyślu. Fotografią zajmuje się od ponad 20 lat. Jego projekty fotograficzne dotyczyły architektury oraz sportu, jednak dominującym tematem twórczości Polańskiego stał się portret. Fotografuje aparatem cyfrowym i średnioformatowym aparatem analogowym.
W latach 2004-2015 jego 349 prac znalazło się na pierwszych stronach międzynarodowych internetowych galerii fotograficznych. Jego prace prezentowane były na licznych autorskich wystawach. Laureat i zdobywca nagród w konkursach fotograficznych krajowych i międzynarodowych. Fotografie na wystawie w trójnasób nawiązują do nieco przewrotnego tytułu ekspozycji. „Prosto w oczy” – ponieważ fotograf swoimi pracami zwraca się bezpośrednio do gościa odwiedzającego wystawę. „Prosto w oczy” – bo właśnie tak patrzą na nas z fotografii modele i modelki. „Prosto w oczy” – gdyż każda z eksponowanych prac miała okazję zmierzyć się w bezpośrednim starciu z odbiorcą i wyjść z tej konfrontacji zwycięsko.


Wystawa czynna do 16 października.


Wstęp wolny!


Dom Muz, ul. Podmurna 1/3