KONCERT I SŁUCHOWISKO

[et_pb_section admin_label=”section”][et_pb_row admin_label=”Wiersz”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_post_title admin_label=”Tytuł posta” title=”on” meta=”off” author=”on” date=”on” categories=”on” comments=”on” featured_image=”off” featured_placement=”below” parallax_effect=”on” parallax_method=”on” text_orientation=”center” text_color=”dark” text_background=”off” text_bg_color=”rgba(255,255,255,0.9)” module_bg_color=”rgba(255,255,255,0)” title_all_caps=”off” meta_font_size=”14″ use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” title_font=”|on|||” title_font_size=”30px”] [/et_pb_post_title][et_pb_image admin_label=”Obraz” src=”http://kulturalnytorun.pl/wp-content/uploads/2016/10/kopyta-zła6.jpg” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” animation=”fade_in” sticky=”off” align=”center” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/et_pb_image][et_pb_text admin_label=”Tekst” background_layout=”light” text_orientation=”justified” text_font_size=”14″ use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

8 października, KULTURHAUZ, godz. 20

Improwizacja, spontaniczność, dzikość. Serdecznie zapraszamy na dwa wyjątkowe widowiska – koncert  porywającej grupy Makemake oraz słuchowisko bardzo wyraziste w swojej stylistyce, projekt Joanny Szumacher i Paweła Cieślaka! Przybywajcie!

[/et_pb_text][et_pb_text admin_label=”Tekst” background_layout=”light” text_orientation=”justified” text_font_size=”14″ use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

godz. 20 – koncert: Makemake
godz. 21.15 – słuchowisko: Joanna Szumacher i Paweł Cieślak: Kopyta Zła


Makemake jest projektem muzycznym, współtworzonym przez duo Rafał Blacha – gitara preparowana, Łukasz Marciniak – gitara, elektronika. Muzyka zespołu oparta jest w dużej mierze na elektro- akustycznej improwizacji, oscylującej między takimi gatunkami jak ambient, noise czy free jazz. Znajdziemy w niej odwołania do tradycji kompozytorów współczesnych, kierunków takich jak sonoryzm , spektralizm czy minimalizm. Koncerty opierają się głównie na otwartych formach muzycznych.

21 kwietnia Makemake wydało debiutancka płytę (nośnik – kaseta), ZŁE LITERY, Toruń


Kopyta zła” to projekt Joanny Szumacher i Pawła Cieślaka z pogranicza scenicznego musicalu i słuchowiska radiowego, oparty o nowelę Edgara Allana Poego „Metzengerstein”. Wyraziste teksty, muzyka elektroniczna i taniec służą tu za elementy opowieści o Ferdynandzie i jego koniu, co zionie złem.

Głównym założeniem „Kopyt konia” była próba przygotowania albumu z pogranicza musicalu i słuchowiska utrzymanych w formie pastiszu – zarówno w warstwie tekstowej, jak i muzycznej. Eksperymentalna i różnorodna stylistycznie muzyka podkreślają żartobliwy, nie do końca poważny charakter wydawnictwa. Paweł Cieślak, mieszając muzyczne gatunki, stworzył kolaż melodii różnorodnych i absorbujących – pop przeplata się z techno, elektroniczne dźwięki syntezatora midi współgrają z rozstrojonym brzmieniem pianina.

W przypadku samej treści „Kopyt zła” istotną rolę odgrywa warstwa tekstowa. Joanna Szumacher, tworząc słuchowisko i przedstawiając historię Ferdynanda i jego konia, oparła treść na noweli Edgara Allana Poego „Metzengerstein”. Styl narracji, jednostajny, spokojny, trzymający się z dystansem do wydarzeń w opowieści, oddaje również głos koniowi, by ten przedstawił swoje uczucia, emocje i własny punkt widzenia.


Muzykom na scenie towarzyszy tancerz – Szymon Lempkowski.


Wstęp: 10 złotych
(kwota dotyczy wstępu na 2 koncerty: Makemake i Kopyta Zła)


Kulturhauz, ul. Poniatowskiego 5/2 

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]