MARCIN KYDRYŃSKI – SPOTKANIE

[et_pb_section admin_label=”section”][et_pb_row admin_label=”Wiersz”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_post_title admin_label=”Tytuł posta” title=”on” meta=”off” author=”on” date=”on” categories=”on” comments=”on” featured_image=”off” featured_placement=”below” parallax_effect=”on” parallax_method=”on” text_orientation=”center” text_color=”dark” text_background=”off” text_bg_color=”rgba(255,255,255,0.9)” module_bg_color=”rgba(255,255,255,0)” title_all_caps=”off” meta_font_size=”14″ use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” title_font=”|on|||” title_font_size=”30px”] [/et_pb_post_title][et_pb_image admin_label=”Obraz” src=”http://kulturalnytorun.pl/wp-content/uploads/2016/10/marcin-kydrynski.jpg” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” animation=”fade_in” sticky=”off” align=”center” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/et_pb_image][et_pb_text admin_label=”Tekst” background_layout=”light” text_orientation=”justified” text_font_size=”14″ use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

12 października, KSIĄŻNICA KOPERNIKAŃSKA, godz. 18.30
Znany radiowiec i fotograf przywiezie do Torunia swoją najnowszą książkę „Biel. Notatki z Afryki”. Kydryński podróżuje po Afryce od 1992 r. Publikował m.in. w „National Geographic”, dziś jego reportaże ukazują się w „Vivie” i w „Kontynentach”.

[/et_pb_text][et_pb_text admin_label=”Tekst” background_layout=”light” text_orientation=”justified” text_font_size=”14″ use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Marcin Kydryński od 6 lat prowadzi warsztaty i ekspedycje fotograficzne, głównie w krajach afrykańskich, m.in. w Namibii, RPA, Mozambiku, Swazilandzie, Rwandzie, Ugandzie i Tanzanii. Poza tym pisze piosenki, produkuje płyty, organizuje festiwale, prowadzi audycję w radiowej Trójce. Ma na koncie kilka książek. „Biel. Notatki z Afryki” podsumowuje ćwierć wieku jego podróży po tym kontynencie.


 

Jeśli poczują się Państwo poirytowani, że jest to książka zbyt osobista, intymna, że nie przypomina niczego, co już znacie, to może dobrze – mówi Marcin Kydryński. – Tylko tak mogło być. Jeśli ktoś nazwie ją albumem fotograficznym, sprawi mi przyjemność. Gdy uzna, że to książka o Afryce, nie będę się spierał. Na nieprzyjemny zarzut, że jest w istocie autobiografią, nie będę umiał odpowiedzieć, zażenowany, przyłapany na gorącym uczynku. Sam myślę o „Bieli” jak o notatkach na marginesach książek, które zawsze mam ze sobą w podróży, bo lubię rozmawiać ze znacznie mądrzejszymi od siebie.


Wstęp wolny!


Książnica Kopernikańska, ul. Słowackiego 8

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]