Forte Artus Festival – Mate. O – PIEŚNI NASZYCH OJCÓW

 

31 października, DWÓR ARTUSA, godz. 19

Mate.O to artysta, w którego muzyce można usłyszeć elementy folku, rhytm&bluesa, rocka czy jazzu. Doskonale znany w kręgach muzyki chrześcijańskiej. Nie boi się eksperymentować, czego dowodzi jego najnowsza płyta „Pieśni Naszych Ojców” prezentując utwory które powstały na przestrzeni 1500 lat. Mate.O skomponował m.in. muzykę do pieśni Jana Kochanowskiego „Czego chcesz od nas Panie” zaaranżował też irlandzki utworu z VI wieku „On moim Panem”.

 

Tytuł Pieśni Naszych Ojców nie został nadany krążkowi przypadkowo. Prezentowane są na niej utwory powstałe mniej lub bardziej dawno, zaaranżowane przez artystów pragnących wskrzesić je na nowo lub dodać im współczesnego charakteru.


Cały album utrzymany jest w charakterystycznym dla Mate.O dość spokojnym brzmieniu, poszerzonym jednak o szereg nowych, ludowych elementów. Muzykom pomogło w tym użycie szeregu niecodziennych instrumentów, takich jak bouzuki, flet chiński, piszczałka beskidzka czy lira korbowa. Wszystko to razem składa się na zestaw utworów na tyle zróżnicowanych, by nie nudził, i na tyle jednorodnych, aby nie wprowadzić w stylistyczną dezorientację. To prawdziwa uczta dla ucha i ducha.


Mate.O debiutował na scenie muzycznej w 1997 roku. Album Pieśni Naszych Ojców jest jego piątą solową płytą. Ponadto współpracuje z innymi artystami, np. TGD oraz New life. Jest producentem i inicjatorem wielu wydawnictw muzycznych, w tym płyt dla dzieci. W jego muzyce można usłyszeć elementy folku, rhytm&bluesa, rocka czy jazzu. Jego piosenki z niebanalną harmonią i tekstami znalazły swoich wielu odbiorców i wiernych fanów.


Wystąpią:
Mate.O – śpiew, gitary
Kasia Gacek-Duda – skrzypce, flety
Irek Głyk – perkusja
Mirek Stępień – bas
Paweł Zarecki – instrumenty klawiszowe
Jadwiga Kłapa-Zarecka – śpiew, saksofon


Bilety: 25 zł ulgowy, 30 zł normalny