Forte Artus Festival – ZYGMUNT MIŁOSZEWSKI

 

 29 października, DWÓR ARTUSA, godz. 18

Spotkanie autorskie z Zygmuntem Miłoszewskim stanowi doskonałą propozycję, nie tylko dla czytelników i pasjonatów, lecz i dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z kryminałem lub szukają inspiracji literackich. Dla miłośników Szackiego to również idealny moment na to, by dowiedzieć się, co w przyszłości czeka słynnego polskiego prokuratora, czy nadal będzie poświęcał się w pełni wykonywanej profesji, czy może całkowicie zmieni branżę? Ponoć autor niejednokrotnie sugerował, że jego bohater powróci, jednakże w innej odsłonie… jakiej? Tego być może dowiemy się na spotkaniu autorskim.

 

Zygmunt Miłoszewski to powieściopisarz i publicysta, współautor scenariuszy filmowych i telewizyjnych (m.in. serialu „Prokurator”). Przede wszystkim jednak znany jest jako autor powieści kryminalnych. Podczas spotkania, pisarz zdradzi jakie ma plany na przyszłość i czy Teodor Szacki powróci na kartach jego kolejnych książek.


Uwikłanie, Ziarno prawdy i Gniew to trzy kryminały, których głównym bohaterem jest słynny prokurator Teodor Szacki. Skomplikowane dochodzenia, które prowadzi są zaprezentowane na tle trzech polskich miast: ponurej Warszawy, przerażającego Sandomierza i budzącego grozę Olsztyna. Zdeterminowany i przygotowany na wszystko prokurator, bezwzględni oprawcy, błyskotliwa intryga, tajemnicze i niewyjaśnione motywy przestępstw, a przede wszystkim nietypowy i zaskakujący obraz naszego kraju – wszystko to, możemy odnaleźć w trylogii Miłoszewskiego. W nieco innej tonacji został napisany utwór pt. Bezcenny – thriller, który zaskakuje nas motywem przewodnim skupionym wokół dzieł sztuk oraz swoją wartką, nieprzewidywalną, pełną zagadek i tajemnic akcją.


 

Wstęp wolny!