VI FESTIWAL CICHEJ MUZYKI: jesienne róże pARTyzanta

 

13 listopada, Ratusz Staromiejski, godz. 17

„Czemu w jesieni zawsze mgły
mroźny wiatr w suchych liściach sepleni
czyż nigdy nikt nie widział róż
kwitnących w jesieni”

Ten dylemat podczas listopadowego koncertu VI. Festiwalu Cichej Muzyki będzie motywem przewodnim impresji, które zagra dla nas pan Krzysztof Toczko, czyli pARTyzant. Wrażliwy i świetny instrumentalista, nietypowo traktujący gitarę elektryczną od pewnego czasu zaprasza do wspólnego grania syna. pARTyzant, kojarzony z bluesem i elektrycznym graniem, będzie kolejnym na naszym festiwalu wykonawcą, dla którego oczywiste są barokowe inspiracje, towarzyszące współcześnie słuchanej muzyce.

Do zobaczenia w niedzielę, 13 listopada, o godzinie 17.00 w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego w Toruniu.

Towarzystwo Bachowskie zaprasza na występ wirtuoza gitary elektrycznej, który udowadnia, że dla wrażliwego muzyka nie istnieje bariera między elektrycznym bluesem, a światem muzyki poważnej. Krzysztof Toczko, czyli pARTyzant, jest mistrzem techniki gry na gitarze zwanej tappingiem i ten język muzyczny służy mu do łamania barier miedzy gatunkami. pARTyzant to artysta charyzmatyczny i improwizator, muzyk zespołów Dżem, PTAAKI, Paradox i Zdrowa Woda. Na Festiwalu Cichej Muzyki zagra z synem, Mikołajem.

Róże kwitnące w jesieni

Repertuar: improwizacje, tematy i motywy barokowe. Wykonawca: pARTyzant: Krzysztof Toczko – gitara elektryczna, Michał Toczko – cajon

Słowo: Jakub Burzyński

Wstęp wolny