Spotkanie z ILONĄ ŁEPKOWSKĄ

 

20 listopada, DWÓR ARTUSA, godz. 18

Scenarzystka filmowa, autorka scenariuszy telewizyjnych oraz pisarka. Nazywana królową polskich seriali. W maju 2016 r. wydała swoją debiutancką książkę „Pani mnie z kimś pomyliła” i to właśnie o tej powieści opowie publiczności zgromadzonej w Dworze Artusa.

 

Ilona Łepkowska to polska scenarzystka filmowa, autorka scenariuszy seriali telewizyjnych oraz pisarka. Nazywana królową polskich seriali i nie ma się co dziwić, to bowiem spod jej pióra wyszły takie produkcje jak Klan, Na dobre i na złe, M jak Miłość czy Barwy szczęścia. Jest również autorką scenariuszy wielu polskich komedii, jak chociażby Och, Karol, Nigdy w życiu!, czy kultowej komedii obyczajowej Kogel-mogel, którą niewątpliwie każdy z nas kiedyś oglądał.


Przez długi czas jej życie wypełniało tworzenie scenariuszy seriali i komedii, w maju 2016 to się jednak zmieniło. Ilona Łepkowska wydała bowiem swoją debiutancką książkę Pani mnie z kimś pomyliła i to właśnie o tej powieści opowie publiczności zgromadzonej w Dworze Artusa. Spotkanie będzie także doskonałą okazją, aby dowiedzieć się jakie plany na przyszłość ma autorka. Czy pragnie kontynuować swoją pisarską karierę, tworząc dalsze losy Joanny, czy może zamierza napisać coś zupełnie innego? To także idealny moment, by zapytać o dalsze plany związane z serialami, których jest współautorką.


Absolwentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz Zaocznego Studium Scenariuszowego przy Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Od 2003 r. prezes Stowarzyszenia Twórców Telewizyjnych „Serial”. Łepkowska należy również do grona członków Polskiej Akademii Filmowej.


Spotkanie poprowadzi Paulina Błaszkiewicz.


Wydarzenie „Ilona Łepkowska – spotkanie” odbędzie się w ramach cyklu: Forte Artus Festival


Wstęp wolny!