Mr Pollack

12 lutego, LIZARD KING, godz. 19

Mr. Pollack tworzą bracia Jacek (gitary, vocal) i Grzegorz (drums, sample, loopy) Polakowie, którzy karierę muzyczną rozpoczynali u ojca Justyny Steczkowskiej, ucząc się śpiewu w prowadzonym przez niego chórze. Po kilkunastu latach założyli zespół rockowy i w roku 1990 nagrali swą pierwszą płytę QŃ. Na tej płycie Jacek Polak pokazał swój doskonały warsztat gitarowy i został uznany za jednego z najlepszych polskich gitarzystów.

Od tego czasu zespół nagrał jeszcze kilka płyt, w tym – ku zaskoczeniu swych fanów – jedną płytę zawierającą utwory muzyki poważnej w aranżacji rockowej („Air on 6 strings”, rok 2000, utwory m.in. Beethovena, Mozarta, Bacha, Rimskiego-Korsakova – bardzo popularny „Lot trzmiela„). Płyta ta cieszyła się dużą popularnością, utwory na niej nagrane na stałe weszły do repertuaru koncertowego zespołu, a Jacek został określony „Paganinim Gitary„.

Zespół koncertował z powodzeniem na całym świecie, zaś jego muzycy zbierali indywidualne nagrody w konkursach i przeglądach instrumentalistów. Jacek w roku 1997 został uznany w Polsce za „Nową Nadzieję Gitary” w plebiscycie organizowanym przez wiodący fachowy magazyn „Gitara i Bas„, a w roku 2002 został uhonorowany w USA nagrodą „Największy nieodkryty talent gitarowy„. Grzegorz w roku 2011 zajął 3. miejsce na międzynarodowym festiwalu perkusyjnym „Drum Off„, organizowanym przez Melody House Musical Instruments. Bracia Polakowie na krajowej scenie współpracowali z wieloma znanymi muzykami, m. in. z zespołem Chłopcy z Placu Broni, Renatą Przemyk, Jackiem Królikiem – aktualnie grającym w zespole Grzegorza Turnaua, Grzegorzem Skawińskim (Kombi, ONA).

Od 24 sierpnia 2014 do 11 września 2014 Zespół Mr.Pollack odbył bardzo udaną trasę koncertową po Chinach „Mr.Pollack 2014 China Tour„. W roku 2015 nakładem Metal Mind Productions ukazała się najnowsza płyta zespołu, „Black Hawk„, bardzo dobrze przyjęta przez recenzentów muzycznych tak w Polsce, jak i za granicą (duże powodzenie w USA ,UK i Holandii ).

BILETY (20 złotych):
kolekcjonerskie – bar klubu w dn. wtorek-sobota od godziny 18, Ticketpro Polska, biletyna.pl, Biuro Copernicana ul. Żeglarska 31/1, Media Markt Polska, empik, Copernicus Toruń Hotel
WEJŚCIÓWKA NIE GWARANTUJE MIEJSCA SIEDZĄCEGO!