Spotkanie z Marcelem Łozińskim

10 lutego, CSW, godz. 17

Serdecznie zapraszamy na jutrzejsze spotkanie z MARCELEM ŁOZIŃSKIM – nominowanym do Oscara, wybitnym reżyserem, dokumentalistą. Rozmowę z gościem poprzedzi seans jego najnowszego filmu, „Ojciec i syn w podróży”, a także pokazy inspirowanych tym dziełem filmów nagrodzonych w konkursie „Małe rzeczy w wielkim świecie” zorganizowanym przez Fundację Pionowy Wymiar Kultury.

Marcel Łoziński – ur. 1940, jeden z najbardziej znanych i utytułowanych polskich autorów filmów dokumentalnych. Laureat m.in. Europejskiej Nagrody Filmowej, Smoka Smoków na Krakowskim Festiwalu Filmowym, Złotej Żaby na Festiwalu Camerimage, Paszportu Polityki, a także wielu innych prestiżowych nagród w kraju i za granicą. Znakomity pedagog i wykładowca na renomowanych uczelniach filmowych całego świata.

Twórca takich filmów, jak: Happy End, Wizyta, Król, Zderzenie czołowe, Jak żyć, Dotknięcie, Egzamin dojrzałości”, Próba mikrofonu, Świadkowie, Moje miejsce, Ćwiczenia warsztatowe, Las katyński, 45–89, Siedmiu żydów z mojej klasy, 89 mm od Europy, Wszystko może się przytrafić, Żeby nie bolało, Jak to się robi, Poste Restante, Tonia i jej dzieci, Ojciec i syn w podróży.

Wstęp wolny!