THE STARS OF BALLET MOSCOW

17 marca, CKK JORDANKI, godz. 19

W 2005 r. w Moskwie Gwiazda Baletu p. Evgeniya Bespalova stworzyła zespół „Russian Classical Ballet Moscow„, w którym skupiła artystów z rosyjskich prestiżowych szkół choreograficznych. Wszyscy artyści to wielokrotni laureaci międzynarodowych konkursów baletowych, zdobywcy wielkich nagród i wyróżnień, niezwykle wrażliwi, utalentowani i doświadczeni.

Pod wodzą Evgeniyi grupa wciąż doskonali swe umiejętności i opracowuje nowe choreografie wielkich dzieł światowych. W ich repertuarze znalazły się między innymi: „Giselle”, „Don Kichot”, „Jezioro Łabędzie”, „Dziadek do Orzechów” i „Carmen”.

Zapraszamy Państwa na pierwsze tournée w Polsce „Russian Classical Ballet Moscow„, który przygotował najpiękniejsze fragmenty z utworów Piotra Czajkowskiego: „Jezioro Łabędzie”, „Śpiąca Królewna” i „Dziadek do Orzechów” w wykonaniu wybitnych gwiazd i baletu.

Zobaczą i usłyszą Państwo opowieści o miłości i zdradzie, o magii, o fantazjach naszych wyobraźni o uczuciach przepełnionych romantyzmem. Są to choreografie wymagające niezwykłej wirtuozerii artystów, bardzo zmysłowe i dramatyczne, po prostu PIĘKNE. Gwarantujemy Państwu wielkie, niezapomniane przeżycia, tak wielkie, jak wielkie są dzieła Piotra Czajkowskiego, jak wielki jest kunszt i wirtuozeria artystów.