WYKŁAD AGATY WOŹNICZKI I MATEUSZA ADAMCZYKA

20 marca, WOZOWNIA, godz. 17

BudCud to pracownia tworząca projekty w dziedzinach architektury i urbanistyki, od 2010 roku prowadzona przez Mateusza Adamczyka i Agatę Woźniczkę – laureatów wielu konkursów architektoniczno-urbanistycznych, m.in.: w prestiżowym międzynarodowym konkursie Europan, tutorów oraz konsultantów międzynarodowych projektów. Pracownia BudCud należy do platformy New Generations, zrzeszającej najbardziej progresywne młode pracownie architektoniczne.

Adamczyk i Woźniczka prezentują rzadką postawę w polskiej architekturze – marzycieli i optymistów. Jak sami mówią: „Nasze projekty to nowoczesne, logiczne i profesjonalne opracowania, tworzone zawsze z myślą o przyszłych użytkownikach, którzy zasługują na to, by żyć w lepszej, zrównoważonej rzeczywistości. To kompleksowe środowiska przestrzenne”.

Mateusz Adamczyk – architekt i urbanista. Studiował na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej oraz na Bauhaus Universitat Weimar. W 2005 r. odbył praktyki architektoniczne w Holandii. W trakcie praktyk współautor kilku nagrodzonych prac konkursowych. Od 2007 r. współtworzy biuro BudCud.

Agata Woźniczka – architekt i urbanista, od 2010 r. wspólnie z Mateuszem Adamczykiem prowadzi pracownię BudCud. Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. Stypendystka E.T.S.A. U.A.H w Madrycie oraz Rady Miasta Wrocławia. Po praktykach w polskich firmach pracowała w kopenhaskim biurze BIG – Bjarke Ingels Group.

Wstęp wolny!