Otwarcie Trzeciej edycji Festiwalu NADA #1 SONAR + SOXSO

Otwarcie Trzeciej edycji Festiwalu to wyjątkowe wydarzenie, a nastąpi 26 marca 2017 roku. Tego dnia na scenie toruńskiego klubu NRD wystąpią SONAR oraz SOXSO. Gorąco zapraszamy!

NRD KLUB
ul. Browarna 6
Toruń

26.03.2017 (niedziela)
godz. 20:00

Bilety:
(dostępne w barze klubu NRD)
15 zł – przedsprzedaż
20 zł – w dniu koncertu…

Projekt dofinansowany ze środków Gminy Miasta Toruń.

Urząd Miasta Torunia
http://www.um.torun.pl/
Organizator: Fundacja Nie.Art
Partnerzy Wydarzenia:

Fabryka Cukiernicza Kopernik
Manekin
Ibis Budget
Onyks
LookinGood
Solo

Patronat Medialny:
Radio Gra
Kulturalny Toruń
Nowości
We Love Beats
O artystach:

SONAR.

Nieczęsto pojawia się zespół, którego pierwsze cztery koncerty to występy na prestiżowych festiwalach.
Nieczęsto debiutujący zespół gra muzykę, którą trudno zaszufladkować.
Nieczęsto znana, niezależna wytwórnia postanawia po 48 wydawnictwach, wydać pierwszy album całkowicie po polsku.
Nieczęsto napisanie tekstów wszystkich piosenek na płycie powierza się raperom.

Zazwyczaj kombinacja tylu nieoczywistości powinna zwiastować wybitną płytę. Wierzymy, że tak właśnie jest w przypadku SONARa. Zapraszamy do odkrycia albumu, który nie mógł powstać wcześniej. Melancholia, triphopowy mrok i klasyczny sznyt instrumentalny w połączeniu z nowoczesną produkcją, a do tego wyjątkowo aktualne teksty. Czegoś takiego jeszcze nie słyszeliście!

Nad całością czuwa Łukasz Stachurko (współtwórca duetu RYSY), obok wokalu debiutującej Leny Osińskiej ciężko przejść obojętnie, Rafał Dutkiewicz potwierdza swój perkusyjny talent nagrywając większość bębnów na setkę, a Artur Boguslawski dorzuca odrobinę swej pianistycznej magii. Całości dopełniają kwartet smyczkowy i sekcja dęta, nadając tej współczesnej produkcji klasyczny sznyt. Za miks i mastering odpowiedzialny jest Mikołaj Bugajak czyli NOON – mistrz klasycznego, hip-hopowego brzmienia. Za teksty odpowiada Mateusz HOLAK, który powoli staje się głosem swojego pokolenia. Pokolenia, które ma wiele do powiedzenia.

Na płycie pojawia się trzech nieprzypadkowych gości. Są nimi raperzy, których zbytnio przedstawiać nie trzeba – weteran Ten Typ Mes, Ras (Rasmentalism) potwierdzający swój mocno ugruntowany wysoki status oraz świetnie zapowiadający się młodziak – Otsochodzi.

„Pętle” to aż 13 utworów, które warto też sprawdzić na żywo, bo SONAR powstał głównie z myślą o koncertach, na który serdecznie zapraszamy 26 marca.

Teledyski:
„Vaga”: https://youtu.be/zWHES1RrHgo
„Między Wierszami”: https://youtu.be/Oii_lH4e2-Q
„Kilka wspomnień” : https://www.youtube.com/watch?v=L5xqvuiaeWs
„Światła Miasta” : https://www.youtube.com/watch?v=e_yI2QUcTf0

Sonar na żywo podczas RMA Weekender, „Debiutantki”:

https://web.facebook.com/sonarmuzyka/
SOXSO
SOXSO to polski zespół muzyczny wykonujący muzykę elektroniczną założony w 2015 roku w Katowicach przez Nataszę Ptakovą i Maćka Sawocha. Współpraca Nataszy i Maćka rozpoczęła się dużo wcześniej, bo w 2012 roku przy formowaniu projektu Natasza Ptakova. Z czasem duet postanowił rozwinąć swoją twórczość o nowe brzmienia pod innym szyldem i tak powstal nowy projekt o nazwie SOXSO. Muzykę SOXSO cechują elektroniczne, eksperymentalne dźwięki w połączeniu z emocjonalnym wokalem.

Muzyka:

https://www.youtube.com/channel/UCSVi-b2j1xZqIt-szSkZxJA/feed