NIKOMU SIĘ NIE ŚNIŁO – Spotkanie z autorami antologii opowiadań

31 marca, DWÓR ARTUSA, godz. 18.30

Antologia opowiadań Nikomu się nie śniło to efekt eksperymentalnego projektu literackiego Wykup Słowo, któremu od początku patronuje Dwór Artusa. Wykup Słowo polega w szerokim rozumieniu, na sprzedawaniu słów. Jego celem jest promowanie początkujących autorów oraz zaangażowanie czytelników w proces powstawania tekstu literackiego. Udział czytelników w projekcie polega na wybraniu słów, imion, fraz które autorzy wplotą w swoje teksty, a za które czytelnicy płacą, wspierając projekt.

O wyjątkowości tego projektu decyduje również fakt, że wykupując słowa można wesprzeć nie tylko wydanie ciekawej książki, ale i wskazany cel charytatywny. W nawiązaniu do tematu drugiej edycji projektu, autorzy postanowili, że zebrane środki zostaną przekazane jako wsparcie dla osoby, która została wybudzona z niepożądanego snu. Podobnie część dochodów ze sprzedaży książki zostanie przekazana toruńskiej Fundacji Światło, która pomaga osobom wybudzonym ze śpiączki zacząć żyć na nowo.

O tym jak sobie poradzili autorzy opowiadań z zadaniem wplecenia w historie konkretnych słów, fraz czy nawet bohaterów opowiedzą w Dworze Artusa, a wśród nich nie zabraknie i toruńskich akcentów. Oczywiście będzie można również zakupić książkę, a tym samym pomóc Fundacji Światło i jej podopiecznym.

Autorzy opowiadań:
Klaudia Berenika Ambroziak, Hanna Bilińska-Stecyszyn, Joanna Chudzio, Michał Dębski, Magdalena Genow-Jopek, Grzegorz Giedrys, Marta Koton-Czarnecka, Elżbieta Łapczyńska, Robert Małecki, Hanka V. Mody, Moomu Mu, Przemek Morawski, Magdalena Niziołek-Kierecka, Maras Pijanowski, Anna Rozenberg, Dorota Szelezińska, Izabela Szymczak, Katja Tomczyk, Monika Wasilewska

Wstęp wolny!