Województwo kujawsko-pomorskie poleca: Druga edycja PRZYGRYWKI już w maju!

Województwo kujawsko-pomorskie poleca: Druga edycja PRZYGRYWKI już w maju!

 

 

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja Przeglądu Dyplomów i Egzaminów Muzycznych, podczas którego studenci i absolwenci wyższych szkół artystycznych zaprezentują się na scenie przy ul. Żeglarskiej 8.

Ogólnopolski Przegląd Dyplomów i Egzaminów Muzycznych Wyższych Szkół Artystycznych PRZYGRYWKA o Nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego adresowany jest do studentów szkół artystycznych, publicznych i niepublicznych. Jego celem jest promowanie młodych artysów, pomoc w rozwoju ich umiejętności oraz integracja środowiska początkujących twórców.

Tegoroczna edycja PRZYGRYWKI odbędzie się w dniach 15-21 maja 2017 r. w Kujawsko-Pomorskim Impresaryjnym Teatrze Muzycznym w Toruniu. Po raz kolejny studenci i absolwenci wyższych szkół artystycznych będą zmagać się o nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w sześciu kategoriach (Najlepszy Aktor/Aktorka Egzaminu Najlepszy Aktor/Aktorka Spektaklu Dyplomowego, Najlepszy Egzamin/Spektakl Dyplomowy), a oceniać ich będzie jury w składzie Jacek Bończyk, Robert Czechowski, Janusz Grzywacz, Jan Szurmiej i Anna Wołek. Bezpłatne wejściówki na spektakle widzowie będą mogli odbierać od  4 maja w Biurze Obsługi Widza Teatru.

Poza egzaminami i dyplomami muzycznymi, wyłonionymi na podstawie zgłoszeń uczestników, widzowie będą mogli uczestniczyć w licznych imprezach towarzyszących.   Przegląd zainauguruje występ laureatów poprzedniej edycji – absolwentów Policealnego Studium Aktorskiego im. A. Sewruka przy Teatrze im. S. Jaracza w Olsztynie (15.05. G. 19:00). Zespół Śmierci i Tańca, czyli piosenki Tiger Lillies to komediowy spektakl muzyczny, przybierający formę cyrkowego show z graną na żywo muzyką. Bohaterami opowieści są artyści cyrkowi, których sława dawno minęła. Niezależnie od swojej profesji przybierają postaci klaunów, aby zaśpiewać o tym, co wszystkim nam „śni się po nocach” i do czego nie mamy odwagi przyznać się rano. Na toruńskiej scenie pojawią się także wykonawcy zagraniczni. Jelena Mila ze Szwecji zaprezentuje monodram o cesarzowej Helenie, zaś Norweżka Vilde Valldal-Johannessen wystąpi wraz z Jeremiaszem Gzylem w komedii Emigrantka – opartej na faktach opowieści o młodej, utalentowanej artystce, która wbrew rozsądkowi i ekonomii przylatuje do Polski, mijając w hali odlotów Polaków wybierających zupełnie odwrotny kierunek.

Na PRZYGRYWCE znajdzie się także coś dla fanów muzyki. Na Gali finałowej (21.05 g. 19:00) zagra zespół jazzowy  Minim Experiment – międzynarodowe tria, które w swej twórczości  eksploruje rejony jazzu, muzyki improwizowanej i awangardy. Tych, którym bliższa jest poezja śpiewana zapraszamy  natomiast na koncert Marka Dyjaka, promujący płytę Pierwszy śnieg. Koncert odbędzie się 17.05 o g. 19:00 w CKK Jordanki.

Jedną z atrakcji będzie także wystawa zdjęć Marka Czarneckiego, przedstawiająca stereoskopowe panoramy wybranych miejsc regionu.

 

Wejściówki i bilety dostępne w Biurze Obsługi Widza przy ul. Żeglarskiej 8 (512 982 813, bow@teatrmuzyczny.torun.pl) i na stronie internetowej.