Województwo kujawsko-pomorskie poleca: Dni Inowrocławia 2017

 

Kiedy: 10-11.06.2017

Gdzie: Lotnisko Aeroklubowe

 

 

Tysiące ludzi, dobra muzyka i smaczne jedzenie – tak wyglądały dwie poprzednie edycje Dni Inowrocławia na lotnisku i tak też będzie w tym roku. Gwiazdami tegorocznego święta miasta będą Kult, Mrozu, Piękni i Młodzi oraz Don Vasyl i Gwiazdy Cygańskiej Pieśni.

Tradycyjnie, impreza na lotnisku Aeroklubu Kujawskiego potrwa dwa dni i będzie miała swoją odsłonę biesiadną oraz rockową. Lżejsza muzyka będzie prezentowana w sobotę, kiedy to zagrają Piękni i Młodzi oraz Don Vasyl i Gwiazdy Cygańskiej Pieśni. W niedzielę satysfakcję fanom rocka sprawią na pewno Kult oraz Mrozu.

– Staramy się, aby Dni Inowrocławia były uniwersalne, aby odpowiadały różnym gustom, tak jak różni są nasi mieszkańcy. Dlatego znajdą coś dla siebie miłośnicy muzyki tanecznej oraz zwolennicy rocka – mówi Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza.

Wszystko rozpocznie się w piątek w… Solankach, bowiem Jarmark Kujawski odbywający się w uzdrowiskowej części miasta jest nieoficjalną inauguracją Dni Inowrocławia.

W weekend 10-11 czerwca kroki wszystkich inowrocławian będą kierowały się na lotnisko. To tam od południa będzie odbywało się Wielkie Grillowanie, a po południu sceną zawładną zaproszone do miasta gwiazdy.

Miłośnicy muzyki tanecznej nie mogą przegapić sobotnich występów Don Vasyla i Gwiazd Cygańskiej Pieśni oraz discopolowej formacji Piękni i Młodzi. Na scenie zagoszczą też wykonawcy inowrocławscy.

Na niedzielę przygotowano dwie gwiazdy – „wschodzącą” oraz „niepodważalną”. Wschodzącą jest Mrozu, którego album „Zew” bije rekordy popularności. Niepodważalną jest oczywiście grupa Kult – zespół-instytucja polskiej muzyki, z charyzmatycznym wokalistą Kazikiem Staszewskim na czele.

Tradycyjnie, koncertom będzie towarzyszyło pyszne i tanie jedzenie oraz mnóstwo rozrywek, głównie dla dzieci. Miasto przygotuje też specjalne połączenia autobusowe. Jeszcze bardziej powiększony zostanie parking dla samochodów. Będą konkursy oraz ślizg wodny, który tak bardzo przypadł do gustu mieszkańcom w ubiegłym roku. W strefie gastronomicznej planujemy nowość – kawiarnię i lodziarnię.

To będą wspaniałe dni zabawy i święta wszystkich inowrocławian. Jedyne, co jest od nas niezależne, to pogoda i na przychylność natury bardzo liczymy, bowiem nie zawodziła ona nas w ciągu dwóch ostatnich lat. Reszta będzie zapięta na ostatni guzik.

– Zapraszam wszystkich tych, którzy po trudach pracy lub nauki chcą się odprężyć. Te dni są po to, aby bawić się przy dobrej muzyce i smacznym jedzeniu – mówi Prezydent Ryszard Brejza.

 

NOTY O ARTYSTACH

 

Kult

Zespół powstał na początku 1982 roku w Warszawie. Swój pierwszy koncert zagrał 7 lipca 1982 roku w warszawskim klubie „Remont”. To chyba jedyny w Polsce zespół, który aktywnie i nieprzerwanie gra już od 30 lat.

Nagrali 16 płyt długogrających. Polscy radiosłuchacze znają doskonale ponad 30 utworów Kultu ze wszystkich list przebojów np. „Piosenka młodych wioślarzy”, „Do Ani”, „Krew Boga”, „Polska”, „Parada wspomnień”, „Rząd oficjalny”, „Baranek”, „Kochaj mnie, a będę twoją”, „Gdy nie ma dzieci” i inne.

Zagrali ponad 3000 koncertów. Występowali 8-krotnie w Jarocinie i wszystkich innych festiwalach oraz przeglądach w Polsce. Oprócz tego gościli na koncertach w Brazylii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Niemczech, Czechach, Szwecji, Stanach Zjednoczonych. Ich koncerty to ponad 2-godzinne spektakle.

Niekwestionowanym liderem zespołu jest Kazik Staszewski, którego działalność zespołowa jak i solowa charakteryzuje się nie tylko sukcesami pod względem artystycznym ale i komercyjnym.

 

Mrozu

Wokalista, producent muzyczny, kompozytor i autor tekstów… W 2009 nagrał debiutancką płytę „Miliony Monet”, której tytułowy singiel podbił listy przebojów największych stacji radiowych w Polsce. Przez lata ewoluował, odszedł od r’n’b i obecnie w jego muzyce znajdziemy dużo odniesień do rdzennego soulu, bluesa i rock’and’roll’a.

W 2014 roku Mrozu pokazał się jako ukształtowany artysta, który płytą „Rollercoaster”, udowodnił, że wciąż ma talent do pisania chwytliwych piosenek. Płyta ta, to świetnie brzmiąca eklektyczna kompilacja, pełna różnego rodzaju emocjonalnych zwrotów akcji, także dla bardziej wymagającego słuchacza. Pochodzą z niej takie hity jak: „Rollercoaster”, „1000 metrów nad ziemią”, „Jak nie my to kto”, „ Poza Logiką” czy wykonany wspólnie z chórem Sound n’ Grace „Nic do stracenia”, który okazał się najczęściej graną piosenką w radiach w 2014 roku. Artysta, zdobył też liczne nagrody, a album „Rollercoaster” pokrył się platyną.

Obecnie Mrozu promuje nową płytę „Zew”, na której pojawiły się bardziej osobiste teksty, utwory koncepcyjne, które opisują dziką, momentami mroczną stronę ludzkiej natury. Mrozu cały czas pozostaje wierny zasadzie, że bezwzględnie najważniejsza jest muzyka. Artysta konsekwentnie unika bywania na salonach, chcąc być kojarzony jedynie z tym co tworzy.

 

 

 

Piękni i Młodzi

Zespół z Łomży założony w 2012 r. Swoją dynamiczną karierę zawdzięcza w dużym stopniu sukcesowi w telewizyjnym programie Must Be The Music. Oto kilka słów o każdym z trio:

Dawid – „prawie” ukończył Akademię Muzyczną na kierunku Jazz i Muzyka Rozrywkowa. Energiczny a za razem spokojny. Lubi wszelkie nowinki internetowe, markowe trunki oraz brawurową jazdę samochodem marki Chrysler. Magdalena – liderka oraz wokalistka o pięknym, chrypliwym, niskim i bardzo charakterystycznym głosie, ognistym temperamencie i słowiańskiej urodzie. To jej głos nadaje blasku piosenkom. Daniel – najmłodszy i podobno najprzystojniejszy wokalista w całym zespole. Obecnie jeszcze student korzystający z pełni życia.

 

 

Don Vasyl i Gwiazdy Cygańskiej Pieśni

Zespół Artystyczny Don Vasyl i Roma powstał w 1987 roku. „Roma”, ponieważ trzon zespołu stanowią członkowie legendarnej grupy Roma, która mogła poszczycić się licznymi tournee po całym świecie, w tym koncerty w siedzibie ONZ w Nowym Jorku oraz w słynnej paryskiej „Olimpii”. Z biegiem czasu Don Vasyl odkrył i wypromował utalentowane cygańskie gwiazdy: Dziani, Wasyl Junior, Elza, Patrycja, Carmen, Tobi i wiele innych. Zmienia się zatem nazwa zespołu na Don Vasyl i Cygańskie Gwiazdy. Zespół w dalszym ciągu kultywuje tradycje artystyczne Romy.