DANIEL SPALENIAK || 15.07.2017 ||

W ramach kulturalnego lata na wiślanej scenie wystąpi Daniel Spaleniak. Ten 23-letni artysta pochodzący z Łodzi jest bezpośrednio związany z muzyką od urodzenia. Jego eteryczne, bluesowo-folkowe ocierające się o oniryzm utwory, wzbudziły zainteresowanie na amerykańskim rynku. W związku z tym jego piosenkę Back Home można usłyszeć w telewizyjnym kryminalnym serialu Elementary, a Why w popularnej produkcji The Path.

Jest człowiekiem, który lubi grać na gitarze, po prostu. I skoro sam zawarł swoją biografię w tym zdaniu, czy należy dodawać coś więcej? Może tylko to, że jego debiut Dreamers to już dziś jedno z najciekawszych wydawnictw ostatnich dwóch lat dostrzeżonych przez najważniejszych krytyków muzycznych. Drugi album Back Home, ukazał się w 2016 roku ale Daniel już pracuje nad kolejnym wydawnictwem. Oprócz tego zagrał na tak kultowych festiwalach jak, między innymi Opener, Halfway czy Soundrive oraz w sierpniu 2016 nagrał sesję dla legendarnej stacji radiowej KEXP z Seattle. Jesienią zagrał mini trasę po Polsce, która okazała się dużym sukcesem.

W malowniczym otoczeniu Bulwaru Filadelfijskiego z pewnością wykreuje niezwykły klimat, który każdy słuchacz zapamięta na długo.

Wstęp wolny.

 

Kiedy: 15.07.2017, godz. 21:00

Gdzie: Scena na Wiśle, ul.Bulwar Filadelfijski