KARINA BONOWICZ || 31.07.2017 ||

Wakacje to idealny czas żeby promować przewodniki i różnego typu publikacje zachęcające do zwiedzania ciekawych miejsc. Z takiego założenia wyszła toruńska pisarka Karina Bonowicz wydając niezwykły bedeker Co ma piernik do Torunia.

Przewodnik może śmiało promować miasto w Polsce i za granicą. Czytelnik znajdzie w nim wszystko, co turysta powinien zobaczyć w naszym mieście w pierwszej kolejności. Mając na to zaledwie jeden dzień. Dowiemy się, więc gdzie „waletował” – studentem będąc – Zbigniew Herbert, za jakie grzechy toruńska Krzywa Wieża jest krzywa, czy to prawda, że w Dworze Artusa wywoływano duchy i pod jakim „grzybkiem” przysiadł Napoleon w drodze na Moskwę. Poznać można też będzie tajemnicę chleba z masłem, dzięki której Kopernik zamienił się na chwilę w doktora House’a, zagadkę smoka uwięzionego w środku miasta i mroczny sekret wybornych toruńskich pierników. No i, rzecz jasna, zweryfikować będzie można stwierdzenie, które padło w Seksmisji Juliusza Machulskiego, że… Kopernik była kobietą.

Podczas spotkania autorka opowie nie tylko o pracy nad tak nietypową publikacją, ale także o wielu ciekawych historiach, o których nawet rodowici Torunianie nie słyszeli.

Wstęp wolny.

 

Kiedy: 31.07.2017, godz. 19:00

Gdzie: Kafeteria Struna światła, Centrum Kultury Dwór Artusa, ul. Rynek Staromiejski 6