Przegląd etiud studenckich Warszawskiej Szkoły Filmowej ||20.09.2017||

Na pierwszym, powakacyjnym spotkaniu zaprezentujemy wyjątkowy seans, na który składać się będą cztery wielokrotnie nagradzane w Polsce i za granicą krótkometrażowe filmy, wyprodukowane przez Warszawską Szkołę Filmową. Uczelnia jest jedyną placówką edukacyjną w Polsce, która kształci zarówno przyszłych filmowców – reżyserów, scenarzystów, operatorów, montażystów, aktorów, jak i twórców gier wideo. Warszawska Szkoła Filmowa prowadzi edukację artystyczną łączącą wszystkie dziedziny sztuki i najnowocześniejszych multimediów. Na projekcję zapraszamy w środę, 20 września, o godz. 17. 00 w WOAKu!

W programie:

Mocna kawa wcale nie jest taka zła, reż. A. Pietrzak, czas trwania: 49 min.

Jacek nie widział swojego syna przez 18 lat. Niespodziewanie syn pojawia się z wizytą u ojca na wsi. Film opowiada historię dwóch mężczyzn, którzy są zbyt uparci, aby się pogodzić i powiedzieć sobie co czują. W uzyskaniu zgody pomaga im żywiołowa kobieta, która od kilku lat żyje z Jackiem, oraz pewien mały chłopiec.

Inka, reż. M. Majorek, czas trwania: 13 min.

Historia młodej dziewczyny ze wsi, która staje w konflikcie z miejscowym proboszczem, co sprawia, że zostaje wykluczona z wiejskiej społeczności. Inka musi samotnie zmierzyć się z decyzją i odpowiedzieć na pytanie, czy warto walczyć o swoje wartości za wszelką cenę.

Spowiedź, reż. E. Waszczuk, czas trwania: 12 min.

Film opowiada historię Ukrainki, która próbuje dostać się do szkoły aktorskiej w Polsce. Podczas egzaminu przypomina sobie traumatyczne momenty swojego życia związane z konfliktem zbrojnym na Ukrainie.

Toast, reż. F. Hillesland, czas trwania: 20 min.

Mężczyzna dowiaduje się przed ślubem, że jest bezpłodny. Okoliczności związane z przygotowaniami do ceremonii powiększają jego dylemat – czy wyjawić prawdę przyszłej żonie.

Wstęp wolny!