Grupa Teraz – Los Pokojos dé là Dziennas – spektakl improwizowany ||29.09.2017||

26 września (wtorek), o godz. 19 na scenie Dworu Artusa po raz kolejny zagości Grupa Teraz. Tym razem toruńska formacja zaprezentuje improwizowany spektakl pod wszystko mówiącym tytułem Los Pokojos dé là Dziennas.

Mariano Valentino, pochodzący z San Escobaru kolega artystów, który w Toruniu był na wymianie międzynarodowej opisał ten format tak:

„Los Pokojos dé là Dziennas” és un spéctaclo dé formãdo Living Room. La audiençià parlã dé SUOVO. Bambaryles placés ses dupes nàs krzesles. Discussioné bum bum. Bum bum finito – dupas zes krzeslas et storiés startes ã fullo puttà.

 Co w luźnym tłumaczeniu na nasze oznacza:

„Los Pokojos dé là Dziennas” to spektakl formatu Living Room. Publiczność mówi Słowo. Improwizatorzy siadają na krzesłach i rzucają się w wir dyskusji. Następnie z tego wiru wypompowują skojarzenia, sensy i bezsensy i nadają im znaczenie w serii krótkich historii.

Los Pokojos dé là Dziennas to format szczególnie wymagający, ale i niezwykle śmieszny. Z niepotwierdzonych źródeł wiemy, że został już zakupiony przez Program 1 TV San Escobar, największej stacji telewizyjnej nadające z samego serca Santo Subito, malowniczej stolicy cieszącego się coraz większą popularnością państwa. Wierzymy, że ten fakt to najlepsza rekomendacja, żeby zawitać do Dworu Artusa!

Toruńska Grupa Improwizacyjna „Teraz” powstała w grudniu 2012 roku. Pewnego wieczora marznący w pubie jegomoście spontanicznie wskoczyli na scenę i tak trwa to do dziś. Przez paręnaście miesięcy działalności zdążyli poznać się na wskroś, płakać po rozstaniach i cieszyć się z nowych nabytków. W pocie czoła szlifowali warsztat improwizatorski, ćwicząc się zarówno w krótkich, jak i w długich formach impro. Nauczyli się słuchać, patrzeć, mówić, chodzić, gestykulować i wyrażać emocje. Następnie nadludzkim wysiłkiem zdołali opanować sztukę wykonywania tych wszystkich czynności jednocześnie.

Bilety: normalny: 15 zł, ulgowy: 10 zł