Noc kultury: Noc seriali || 23.09.2017 ||

Z okazji Nocy Kultury w Dworze Artusa, wszystkich miłośników nocnego oglądania telewizji zapraszamy na niezwykłą noc seriali. W ramach wydarzenia odbędzie się projekcja dwóch odcinków niezwykłego serialu, który przez krytyków uznawany jest za jedną z największych serialowych perełek ostatnich lat.

Opowiada on o negatywnym wpływie technologii na życie ludzi oraz, co jest bardziej zauważalne zwłaszcza w trzecim sezonie, o tym jak ludzie niewłaściwie wykorzystują coraz to nowsze wynalazki. Każdy odcinek opowiada inną, rozgrywającą się w niedalekiej przyszłości historię. Wydawać by się mogło, że temat ten jest niezwykle nudny i stworzenie czegoś, co nie będzie powodowało senności graniczy z cudem – nic bardziej mylnego! Serial trzyma w napięciu i co ważniejsze prowokuje do refleksji nad faktem, jak daleko sięga nasza fascynacja nowoczesną technologią.

Podczas serialowej nocy obejrzymy dwa jednogodzinne odcinki z (uznawanej za najlepszą) serii trzeciej serialu. W pierwszym z nich poznamy świat, w którym ludzie oceniają siebie za pomocą telefonów komórkowych, w drugim dowiemy się jak mogą wyglądać w przyszłości domy seniora.

Projekcja poprzedzona będzie filmoznawczym komentarzem.

 

Kiedy: 23.09.2017, godz. 22:00

Gdzie: Artus Cinema, ul. Rynek Staromiejski 6

Wstęp wolny !

0 Komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz dołączyć do dyskusji?
Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *