BZ WBK Press Foto 2017 – wernisaż ||6.10.2017||

Po raz kolejny w Dworze Artusa będzie można zobaczyć najlepsze zdjęcia polskich fotoreporterów. W ramach wystawy BZ WBK Press Foto odbywającej się podczas Forte Artus Festivalu 2017 zapoznamy się ze 149 dokumentalnymi zdjęciami, których z pewnością nie da się zapomnieć! Wernisaż prac odbędzie się 6 października (piątek), o godz. 18, na który serdecznie zapraszamy.

Nagrodzone zdjęcia przypominają nam, co było ważne w Polsce i na świecie w ubiegłym roku. Przywołują na nowo emocje związane z takimi wydarzeniami, jak m.in. Światowe Dni Młodzieży czy Euro 2016, ale przede wszystkim pokazują ludzi w ich codzienności, która może być bardzo odmienna w zależności od części świata.

Laureatem najważniejszej nagrody w konkursie za Zdjęcie Roku jest Szymon Barylski, freelancer. Jego zdjęcie zostało wykonane w marcu 2016 r. w obozie uchodźców w Idomeni na granicy grecko-macedońskiej, do którego przybywają tysiące imigrantów z różnych warstw społecznych, uciekając przed wojną, śmiercią i głodem. Cały fotoreportaż, z którego pochodzi Zdjęcie Roku, zajął również I miejsce w kategorii Wydarzenia.

Organizatorem i mecenasem konkursu jest Bank Zachodni WBK, partnerem technologicznym Fujifilm, a patronami medialnymi: dziennik Rzeczpospolita, TVP Kultura, Polskie Radio PR 1 oraz Interia.

Wstęp wolny!

Wystawa pokonkursowa czynna do 30 października 2017 r., od pon do pt, w godz. 9-18 oraz podczas imprez!

 

fot. Szymon Barylski

0 Komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz dołączyć do dyskusji?
Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *