SIOSTRY ŁOTRY ||30.09.2017||

Zapraszamy na koncert zespołu Siostry Łotry w Końcu Świata – już 30 września (sobota) o godz. 21, a zaraz po koncercie na tańce przy dobrym techno w wykonaniu świetnego, toruńskiego DJa. Do której godziny? To zależy od Was!

Siostry Łotry w sposób lekki, często żartobliwy poruszają tematy, które aż proszą się o komentarz. Tematy nie zawsze miłe, nie zawsze łatwe. A jednak robią to w sposób tak wdzięczny, że chce się przy tym tańczyć.

Ich koncerty są mocne, przejmująco prawdziwe. Cała czwórka jest bardzo zaangażowana: oprócz swoich podstawowych instrumentów, tj. wibrafonu, kontrabasu, basu, perkusji, wykorzystują elektronikę – mooga i microkorga, a także piłę, tubę, flet, skrzypce, wiolonczelę, a bywa, że i butlę gazową. Każdy z nich potrafi też śpiewać i… się odezwać. Najbardziej gadatliwa jest jednak wokalistka, która umiejętnie splata ciszę między piosenkami.

Nazwa zespołu definiuje jego skład.
„Siostry”, bo siostry Maria i Julia Kępisty (dawniej: Kępisty Quartet). Te dwie młode dziewczyny doskonale się uzupełniają – Maria, wibrafonistka, ma głowę do harmonii, Julia zaś pisze teksty. „Łotry”, czyli Karol Gadzało (znany z zespołów i współpracy z takimi muzykami jak: Miąższ, Jacek Bieleński, Jacek Kleyff, Czesław Mozil, Vienio) i Wojtek Sobura (Kasia Nosowska, Skubas, Sotei) odnajdują się nie tylko w roli muzyków (i to multiinstrumentalistów, bo obaj nie mają oporu przed wypróbowywaniem nowych dźwięków), ale też razem z siostrami tworzą piosenki. Być może dlatego są one takie różnorodne.

Siostry Łotry to potrzebne temu światu dziwadło. Jest to muzyka, która nie stara się zagłuszyć otaczającego nas huku, lecz wkrada się bocznymi wejściami – prosto do serducha.
______________________________________________
Julia Kępisty – wokal, wiolonczela
Maria Kępisty – wibrafon, syntezatory, flet
Karol Gadzało – kontrabas, bas, moog
Wojtek Sobura – perkusja

Bilety: 10 zł lista fb zamykana o godz. 15 w dniu koncertu /// 15 zł w dniu koncertu

 

0 Komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz dołączyć do dyskusji?
Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *