Jan Młynarski solo ||7.10.2017||

Solowy program Jana Młynarskiego jest z jednej strony wycinkiem z jego muzycznej rzeczywistości a z drugiej syntezą wielu wpływów, jakie przez lata kształtowały go, jako muzyka i artystę. Wokół akustycznego zestawu, który jest podstawowym środkiem wyrazu Janka, krąży eksperymentalna elektronika, znajdujemy także wpływy hip hopu, rytmów afrykańskich, polskich… Jest minimalizm i ambient. 7 października (sobota), godz. 21, Kulturhauz – będziemy!

Jan Emil Młynarski – Absolwent prestiżowej szkoły Drummers Collective w Nowym Jorku (dyplom 2006). Od 1999 roku obecny na profesjonalnej scenie muzycznej.

Koncertował i nagrywał jako stały członek grup lub muzyk sesyjny w Polsce i wielu krajach świata m.in. z Wojciechem Pilichowskim, Kayah, Jonem Lordem (ex.Deep Purple) , Krzysztofem Herdzinem, Adamem Sztabą, Pinnawelą, Korą i wieloma innymi.

Jako producent muzyczny kompozytor i instrumentalista stworzył swój autorski zespół – „15 Minut Projekt“ z którym wydał dwie płyty w 2003 i 2005 roku pod szyldem wytwórni Kayax.

Współkompozytor muzyki do spektaklu „Kamień i Popioły“ w reż. Artura Urbańskiego w Teatrze Powszechnym w Warszawie. Członek grupy Oszibarack, kierownik muzyczny musicalu „I Love You“ wystawianego na deskach teatru Studio Buffo w Warszawie, lider i producent projektu Młynarski Plays Młynarski z którym, przy wokalnym udziale Gaby Kulki w 2009 roku wydał płytę pt.“Rebeka Nie Zejdzie Dziś Na Kolację“.

W duecie J=J razem z Joanną Dudą koncertował z wrocławską formacją Skalpel, jest liderem tria POLE (wspótworzonym przez z Michała Górczyńskiego-klarnet i Piotra Zabrodzkiego-bas), jest członkiem grupy Baaba oraz ze wspomnianym Piotrem Zabrodzkim i Macio Morettim wspótworzy 67,5 Minut Projekt. W duecie z Małgorzatą Penkallą (Enchanted Hunters) tworzy ALEXIS.

Uczestniczy w projekcie „Głosy Gór“ gdzie łączy jazz ze współczesną polską klasyką pod batutą maestro Jerzego Maksymiuka z udziałem Janusza Olejniczaka,kwartetu Sebastiana KarpielaBułecki oraz muzyków jazzowych. Twórca i lider grupy Warszawskie Combo Taneczne oraz współtwórca formacji Jazz Band Młynarski-Masecki. Związany z warszawską wytwórnią i stowarzyszeniem LADO ABC.

Bilety: 10 zł

0 Komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz dołączyć do dyskusji?
Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *