Metropolis – pokaz filmu z muzyką na żywo zespołu Czerwie ||10.10.2017||

Magiczne połączenie oddające klimat starego kina. Brzmi ciekawie? Serdecznie zapraszamy na specjalną i zdecydowanie porywającą ekranizację! 10 października (wtorek), godz. 19, Kino Studenckie „Niebieski Kocyk” – do zobaczenia!

Metropolis” to film jedyny w swoim rodzaju. Zapoczątkował produkcje science fiction na świecie i na stałe wpisał się do historii światowego kina, jako ikona swojego gatunku.
Przyszłość. Ludzie są podzieleni na dwie grupy: myślicieli, którzy stwarzają plany (ale nie wiedzą jak wszystko działa), oraz robotników, którzy wytwarzają (ale nie mają żadnej wizji). Są od siebie kompletnie odseparowani, ale razem tworzą jednak całość. Jeden człowiek z grupy myślicieli ośmiela się odwiedzić podziemia, gdzie robotnicy wykonują trudną pracę. Jest bardzo zdziwiony tym, co zobaczył…

Muzykę na żywo do filmu zagra grupa CZERWIE prezentująca alternatywne dźwięki z pogranicza folku, etno, sceny absurdu, teatru i filmu. Zespoł stworzył własny, niepowtarzalny styl charakteryzujący się niekonwencjonalym wykorzystaniem instrumentów muzycznych oraz będący fuzją wielu gatunków muzycznych.
CZERWIE znajdują się w ścisłej, polskiej czołówce grup grających „na żywo” muzykę do filmów niemych.

Bilety: 10 zł studenci; 12 zł pozostałe osoby

0 Komentarzy

Zostaw komentarz

Chcesz dołączyć do dyskusji?
Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *